Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt a karácsony mit és hogyan...

Itt a karácsony mit és hogyan adjak a gyermekeimnek mikor még szinte a számlákat is alig futja? Teljesen el vagyok keseredve és szégyenlem magam .

Figyelt kérdés
vidéken élünk egy kis parasztházban kaja még csak csak alakul meg a számlák a fűtés de ajándékokra már nem is merünk gondolni férjem kőműves segéd. dolgozik szinte mindig de éhbérért.én mikor Pesten éltünk postán dolgoztam most sajnos itt vidéken nem találok munkát pedig már már ott tartok hogy nyelvvizsgával wc.t is takarítanék,messze meg nem tudok eljutni dolgozni sok a bérlet. már már ugy el keseredtem hogy erőm sincs csinálni a dolgokat van egy 10 éves fiam és egy 3 éves lányom mit tudjak nekik adni még a lány el is megy de fiú már igényei lennének szép ruhák cipők dicsekedni hogy neki is vannak játékai könyvei stb ..de szegénykém már lassan 2 éve nem kap uj ruhát nem könnyeket akarok én itt fakasztani mert nem éhezünk annyi még jut hogy hogy az asztalra legyen..de elkeserítő hogy az országban pár év alatt igy lecsússzon egy család hogy egy kis apróság is gond legyen
2012. nov. 17. 13:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél adni neki?

Én szívesen segítek, de csak használt játékokat tudok adni nektek :) Merre laktok pontosan?

2012. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló köszi a gyors választ .. mit szeretnék ...nem az a kérdés hanem mit tudnék.. nagyon szégyenlem magam hogy ilyen helyzetbe kerültem.sosem gondoltam volna.Hajdú-Bihar megyében élek egy kis falu
2012. nov. 17. 13:57
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen segítenék nektek.Játékokkal,és akár ruhákkal is.Privátban felvehetjük a kapcsolatot,ha gondolod:)
2012. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
en is nagyon szivesen segitek a gyerekek karacsonyi ajandekaban!kuldj privat uzenetet ha elfogadod a segitsegem!
2012. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

De jó látni, hogy igenis rendes emberek is vannak még! :)

segítenék ha tudnék én is, de egyelőre mi is ezen agyalunk.

2012. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
istenem könnyekig hatódom az összefogás láttán remélem egyszer én is tudom valakinek viszonozni ezt:-)
2012. nov. 17. 14:08
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi is Hajdú-Biharban lakunk, segítek ha szeretnéd :)
2012. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan állunk anyagilag. Nálunk az vált be, hogy már hónapokkal Karácsony előtt, ha van pár ezer ft, gyorsan megveszem az ajándékot, így Karácsonyra valami csak összegyűlik a két gyereknek.

Ha pl. legot szeretnék venni neki, akkor 1 számlát nem fizetek be, majd csak a köv. hónapban.

2012. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
54%

ez a legjobb alkalom ahhoz,hogy megtanítsd a gyerekeddel (és leginkább magaddal!),hogy ez az ünnep a szeretetről szól,arról,hogy együtt van a család,hogy nem éheztek,hogy van fedél a fejetek felett, hogy szeretitek egymást és mindenben támogatjátok egymást! biztos vagyok benne,hogy a gyereknek közösségben nem egyszerű azt elfogadnia és elfogadtatnia,hogy neki nincs meg mindene,amit a szme megkíván,de azt tanítsd meg vele,hogy büszkének kell arra lenni,hogy neki maga a család az ajándék. készítsetek együtt karácsonyi díszeket otthoni alapanyagból, kis játékot a huginak, azt együtt csomagoljátok be, és biztos vagyok benne,hogy neki is tudsz valamit kitalálni,amit otthon magad is el tudsz készíteni! ha apa kőműves mellett dolgozik,akkor építsetek neki egy saját kuckót a kert végében törött téglákból... ismered a fiad, az életkori sajátosságait, tudod mi az,aminek örülne és nem épp egyméregdrága "dzsíájdzsó". sajnos nálunk is ez lesz a program,de mindenek felett büszke vagyok arra,hogy a mi családunknál semmi nem ér többet!

keresd a dolog pozitív oldalát (még ha nehéz is!), így legalább arról szólhat az ünnep,amiről valójában kellene,hogy szóljon! és ne keseredj el,mert van,aki a hideg utcán köszönti a karácsonyt bejgli és töltött káposzta nélkül a minusz 15 fokban, a gyerekei intézetben (jobb esetben), ő meg azon imádkozik,hogy a reggelt megérje! ha mindig arra koncentrál az ember,hogy milyen rossz és mennyivel jobb lehetne,akkor nem csoda ha bekattan. nekem mindig az jut eszembe,hogy mennyivel rosszabb lehetne, de mi szerencsések vagyunk! amíg enni van mit, meleg van a házban és itt vagyunk egymásnak,addig nincs semmi gond. csak ezt neked magadnak is el kell hinned ahhoz,hogy a gyermekeiddel is el tudd fogadtatni!

2012. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
kedves utolsó innen nézve teljesen igazad van csak tudod mikor hazajön a fiam és látom az arcán a csalódottságot hogy már megint csúfolták az iskolában a ruhái miatt és sajnos abban a világban élünk hogy kirekesztik megalázzák hol ott nem koszos nem szakadt csak épp nem divatos és nem néz ki a legmenőbben. megszakad a szívem játékokról nem beszélve nem kap már isten tudja mikor nem kapott,igazságtalan hogy más nem dolgozó kisebbségi jobban meg tudja adni nekik ami kell mint egy dolgozó szülő aki számlákat fizet próbál becsületesen élni
2012. nov. 17. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!