Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónaposomnak nagyon bogyós...

16 hónaposomnak nagyon bogyós kemény a kakija, tegnap óta nem tud kakilni, glicerines kúptól sem jött meg. Mit tehetnék még érte?

Figyelt kérdés
Van egy kisebb pukli a hasa baloldalán, férjem szerint az a kaka.

2015. márc. 6. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a pukli miatt elvinném dokihoz.

Amúgy a kaka kérdéskörben ami nekünk használ, az a rengeteg itatás, szilvalekvár, kamilla tea, sárga/őszibarack és egy halom ilyesmi gyümölcs van még, nekünk az említettek váltak be.

Ezeken kívül van még gyógyszeres megoldásként a Laevololac szirup, ami hosszú láncú cukor, nem tesz kárt. Rengeteg folyadék kell mellé, de jó lehet. Ezt orvossal egyeztetni.

Esetleg hőmérőzés, bár az nagyon utolsó megoldás és nem tudom, hogy mennyi idő korig lehet, nekem pici gyerekem van, nála még belefér, ha minden kötél szakad.

2015. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kellene ennie több joghurtot, gyümölcsöt, rostos ételeket.

Ezek a magas élőflórás, zsírosabb joghurtok, talán még az aktívia is jót tesz az emésztésnek.

De a kenyértől, tésztától, krumplitól sajnos beáll. Egyetek joghurtokat gyümölccsel (és zsírosabb, olajosabb ételeket egy két napig.) Egyszeri hashajtásra nem tudok tanácsot adni, nem annyi a probléma a kakijával, hogy épp nem jön ki.

2015. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A puklit én is megnézetném.

Én gyümölcsöt etettem a fiammal nagy tételben, ha nehezedett a dolog. Hipp üveges sárgabarack mindig megoldotta a szorulást. De ezen kívül, ahogy előttem írták, gyümölcs, rostok, joghurt rendszeresen.

2015. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Féloldalasan domborodó has bélelzáródást is jelenthet, feltétlenül lássa orvos!
2015. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélem már elvitted orvoshoz. Súlyos gond is lehet.
2015. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Megjött a kaka. Pukli eltünt, de odafigyelek erre nagyon!! Nem volt az olyan nagy pukli, de ha ma este sem tud aludni, akkor holnap visszük az ügyeletre!!
2015. márc. 6. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem napközben a saját orvosodhoz vitted? Az ügyeletre kár várni, igazából nem is ezért van.
2015. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!