Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 27 hónaposomnak befele dől...

Ha 27 hónaposomnak befele dől a lába, milyen cipőt kell vennem neki?

Figyelt kérdés
Kb. 15 hónaposan voltunk utoljára ortopédián, de akkor még nem járt inkább csak járogatott, így mikor letettem a doktornőnél a szőnyegre, el sem indult. Amit tudott megnézett rajta, azt mondta, hogy minden rendben van vele, nem kell harántemelős vagy szupinált cipő a lábára és otthon nyugodtan járhat csúszásgátlós zokniban. Így is tettem és mivel napközben jön-megy fel-le rohangál, nem is vettem észre, hogy gond lenne a járásával. Ma jöttek hozzánk barátok és az egyik szólt (mert Ő pont a földön ült és onnan jobban látta), hogy hogyan áll a kislányom, hogy nagyon befele dől a lábfeje.
2014. jan. 23. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Vidd vissza az ortopédiára.

A mi dokink mindig azt mondta, hogy akkor kell menni, amikor stabilan jár egyedül, tehát gondolom bő fél évvel ezelőtt kellett volna, persze még nem vagytok lemaradva semmiről, de mielőbb vidd el.

2014. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szupinált cipőt
2014. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne adj rá diagnózis nélkül gyógycipőt.

Az én egyik gyerekemnek is befelé dől, de neki ó lába is van, és azt mondta az orvos, hogy ilyen esetben tilos a szupinált, szóval mindenképpen doki!

2014. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyógycipőt magatól inkább ne!

Lányomnak is befele állt a lábfeje -születésétől fogva, és az elejétől tornára jártunk, félévesen kapott spéci cipőt stb..-, amit javasolt a doki az a sok motorozás pl.. ill kacsalábas szandi. Egyébként lányom 3,5 éves és most már nem feltűnő.

Szupináltról is nagyon megoszlanak a vélemények..

Menjetek vissza az orthopédiára.

2014. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is úgy láttuk, hogybefelé dől a 4 éves fiunk bokája. De több szülő is mondta, hogy ennyi idősen még normális, az ő gyerekeiknek is dől. Elmentünk ortopédiára és az orvos is megnyugtatott, hogy nincs semmi baj, azért áll így, mert még nem olyan erős a lába. A lényeg, hogy látszódjon a talpon a boltív (a zokni ahogy koszolódik pl., vagy a lábnyomán is látszik). Mutatott néhány gyakorlatot, hogy hogyan lehet tornáztatni, erősíteni (talpélen, lábujjhegyen, sarkon járás, lábbal felvenni pl. zsebkendőt, stb.), de mondta, hogy ezeket az oviban is csinálják tornaórán. Tehát nézd meg, hogy más gyerekhez viszonyítva is befelé dől-e a lába. Ha még mindig nyugtalan vagy, akkor vidd el dokihoz, hogy megnézze. De gyógycipőt én sem adnék rá, mert még többet árthat egy egészséges lábon.
2014. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Megerősítettetek abban, hogy tényleg vissza kell mennünk az ortopédiára. Egyébként többen is írtátok, hogy a lábujjhegyen járás jó gyakorlat. Kislányom kb. 10 hónappal ezelőtt járt állandóan lábujjhegyen, aztán abbahagyta és most az utóbbi 2 hétben vettem észre, hogy újra elkezdte és elég gyakran csinálja. Akkor ez ezek szerint nem rossz :-)
2014. jan. 24. 00:59
 7/7 anonim ***** válasza:

5. Vagyok

Sajnos el kell, hogy kicsit keserítselek... Az sem jó, ha sokat megy lábujjhegyen, ismerősöm azért járt gyógytornára, mert a kislánya gyakran ment lábujjhegyen. :S Bocsi, nem megijeszteni akartalak, csak hogy említsd meg feltétlenül az ortopédusnak. Ha csak ritkán lábujjhegyezik, akkor nem lehet gond! :)

2014. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!