Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vészeltétek át a testvérf...

Hogy vészeltétek át a testvérféltékenységet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves 3 hónapja született a kis öcsi.

Eddig nem volt vészes de most a nagyobbik viselkedése nagyon megváltozott.


2011. okt. 12. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Miben változott a viselkedése? Mit csinál?


Nagyobb lányom 2 éves, a kicsi 7,5 hónapos. Még igazából féltékenység nem volt. Persze kisebb dolgok vannak, mint sokszor elveszi azt amivel a pici játszik, de hát a korabeliektől is elvenné és hirtelen Ő akar vele játszani. Mondjuk ilyenkor ad a kicsinek másik játékot.


Vond bele mindenbe ami a picivel kapcsolatos. Mikor hazahoztunk onnantól segít pelenkázni, fürdetni, öltöztetni, és igyekszem arra, hogy ugyan úgy sok figyelmet kapjon, ne érezze azt hogy kevésbé szeretjük (ami nincs is így természetesen).

2011. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mostanában vannak olyanok, hogy cipelteti magát a nagylányom, meg ő is sír, ha kér valamit. Sok türelem kell hozzá, meg lyukat beszélek a hasába, hogy ő nem baba, mint a kishúga, hanem mindjárt óvodás, akik nagyok, és a lábukon járnak és nem sírnak.

Néha nagyon nehéz vele. Eddig nem volt ilyesmi, ez kb két hete tart, mint akinek most esett le, hogy testvére született.

Majdnem 3 éves, majdnem 1 éves lányok.

2011. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kétéves és háromhónaposak a fiaim. A nagy borzasztó hisztis, nem játszik sose, állandóan rossz kedvű, semmit sem akar csinálni, még a mesét is kikapcsolja,és csak úgy ül a szőnyegen,még szoptatok. nagyon apás lett.A kicsivel szemben aranyos, csak olyan kis depis szegéykém.Néha újra bepisil, van, hogy egész nap.Nagyon rossz így látni.
2011. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Iszonyú alvászavarral küzd szegénykém már több mint egy hete és nappal is hisztis nagyon.

Sosem volt jó alvó bár a szülésem elött pont kezdett alakulni.

Aztán jött a a tesó és az ovi és totál káosz.

De egy pár hete tök nyugodt volt úgy láttuk túl van a tesós dolgon is erre a picike egyre több figyelmet követek tőlem is és emiatt mostanában nincs a nagyobbra annyi időm.

Éjjelente óránként felsír nem lehet meg nyugtatni sztem nincs is fent, vagy csak nyüszög, hangosna magyaráz áthív folyton.A pici velünk van egy szobában mert még szopizik éjjel.Sokat magyaráztam neki, hogy emiatt van ez, hogy ő ott alszik nem azért mert jobban szeretnénk őt...

Tegnap előtt a nagyobbat velünk altattam, hogy hátha ez a baja és jobb lesz neki.De ugyanez a hiszti sírás kiabálás mindenkit felkeltett a picit is.Így ez kilőve, tegnap éjjel a helyén altattam ismét és átmentem ha szólt és lefeküdtem mellé, egész jól bejött, mikor elaludt visszamentem, egyszer hívott akkor skera vissza és elmagyaráztam neki, hogy nem férek el az ágyán és megértette aludt szépen reggelig.Ma nem tudom mi lesz...szóval hosszú a dolog....Tanácstalan vagyok...

2011. okt. 13. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!