Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok, ha a gyerek...

Hogyan reagáltok, ha a gyerek azt mondta, hogy az oviban meglökték, megkarmolták, vagy bármi ilyesmi éri?

Figyelt kérdés

Kisebb családi vita lett belőle, mert az egyik oldal azt mondja, hogy "add vissza", a másik meg nem akarja erre tanítani a gyereket.

Biztos mindkét oldalnak megvan a maga igazsága, de akkor mégis mit mondjunk a gyereknek? Ilyen szitu még nem volt.


2015. márc. 8. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Megmondom neki kerülje azt a gyereket.

Lehet 2 hét múlva a tied fogja meghúzni a másik haját...

Ilyen az élet, hozzák el szoknia, hogy kemény az élet, mindig vannak elnyomók, agresszívak, rámenősek!

Ezekből a helyzetekből is tanúl! Legközelebb vagy meghúzza magát, vagy vissza adja, vagy szól az Óvónőnek, majd megtanulja kezelni a helyzetet

2015. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, ez az élet része, meg is kell tanulnia. De a gyerek felé hogyan kommunikáljam, hogy ne legyen mimóza sem, akit bántani lehet, de az sem jön a számra, hogy üssön vissza.
2015. márc. 8. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyja magát. Verekedni rossz soha ne kezdeményezzen, de ha bántják védje meg magát.
2015. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha meglökik, hogyan védje meg magát? Pont ezt a választ keresem, hogy olyankor mit tegyen.
2015. márc. 8. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tanítsd meg a gyerkőcnek, hogy ha valaki lökdösi minden ok nélkül, mondja meg neki először, hogy ez nem szép dolog, ne csinálja, ha pedig folytatja akkor szóljon az óvónőnek. Ezzel neki is megtanítod a helyes viselkedést, a többi meg az óvónők/másik gyerek szüleinek feladata. Nekem anyósom meg akarta tanítani harapni a gyereket 2 évesen, hogy ha majd oviba megy tudja magát megvédeni. Azt hittem megbolondulok amikor megláttam. Így csak az agressziót nevelik a gyerekbe, én jobbnak tartom a diplomatikus megoldásokat, ilyen kicsiknek pedig még szükségük lehet a segítségre, ez esetben az óvónő segítségére ilyen helyzetekben.
2015. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerú. De adja vissza. Lányomatnis bántották hiába szólt az felnőttnek nem volt megoldás sőt. Vegyes csopiba jár és aki bántotta mégjobban bántotta.

Vissza adta utána megszüntek a karmolás nyomok rajta.

Előtte szóltam mindenkinek ovónőnek dadus néninek gond van.

Nem változott semmi. Mindig elmondom neki, hogy bántani másokat nem szabad. Mindent próbáljon megbeszélni mert mindent meglehet, de ha bántják ne engedj adja vissza.

2015. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is vita volt ebből, a férjem azt mondta, hogy üssön vissza. Teljesen elszörnyedtem. Végül abban maradtunk, hogy kérdezze meg a bántalmazótól, hogy miért csinálta, szóljon neki, hogy ez fáj, kérje meg, hogy ne csinálja, majd szóljon az óvónéninek, ha az tovább folytatja a gonoszkodást, és ha ezeket már mind megtette, és a gyerek még mindig piszkálja, akkor felrúghatja. Sosem jutott el idáig a dolog, amúgy sem egy verekedős típus a kislányom.
2015. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!