Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Férjemtől elváltunk, van egy...

Férjemtől elváltunk, van egy közös 5 éves fiunk. Több éve nem látogatta a gyereket, és nemrég megjelent. El is vitte, de a gyerek viszont nem akar elmenni hozzá. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinek ítélté a gyereket? Van láthatási joga a volt férjednek?
2015. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem ítélték a gyereket. Persze, van láthatási joga.
2015. márc. 6. 08:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Először ne vigye el, főleg ne úgy, hogy több éve nem látta. Hiába az apja, a fiadnak egy idegen. Tudom, hasonló helyzetben voltunk. Mikor két év után az apja megjelent, nem engedtem, hogy elvigye, de nem is ment volna el vele. Szép lassan szoktak össze. Eleinte itt nálam játszottak, ismerkedtek. Kis idő múlva elvitte játszótérre, fagyizni, biciklizni, moziba, de pár óra után hozta haza. Majd eljött az idő, amikor a fiam kérte, hogy had aludjon ott az apjánál, és ma már szívesen megy el hozzá is.
2015. márc. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A férjednek meg kell értenie, hogy kell egy kis szokatási idő, hogy megbízzon benne a gyerek ennyi idő után. Ha nem akarod, hogy a lakásodban legyen, akkor eleinte menjetek el együtt, ha a gyerek azt látja, hogy te is nyugodt vagy, ő sem fog félni. De a volt férjednek most türelmesnek kell vele lennie, hiszen, ahogy írták előttem is, ő most idegen a számára.
2015. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!