Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdtétek a...

Mennyi idősen kezdtétek a bilire szoktatást? Mennyi ideig tartott és milyen módszert alkalmaztatok, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2015. márc. 9. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kezdtem volna nyáron ha érdekelte volna a kisfiamat. Nagyon meleg volt, kis gatyában volt itthon. Volt bili, meg szűkítő is a WC-én, tehát választhatott volna. Tudta miről van szó, mert mindég jött a WC-re utánam meg az apja után. De ő azt választotta, hogy beletette a gatyóba a kakit, illetve belepisilt és szólt. vette le a gatyót, vitte a feltörlőt is. Édes volt. Ennyi volt a történet, nem érdekelte. Majd 33 hósan, novemberbe azzal fogadtak a bölcsibe, hogy szólt, hogy kakálnia kellett, de a wc-re megy. Meg is történt. Onnanntól kezdve 2 hét alatt szobatiszta lett nappalra, rá 2 hétre a délutáni alváshoz sem kellett pelus, erre 2 hétre pedig éjjelre sem. Ígérgettem én szép kedvenc mesemintás gatyókat, kapott is, de abba is ugyan úgy belecinált. Nem hatotta meg a dolog.
2015. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom másfél éves volt. Épp nyár volt, mert Karácsonyi születésű. Vettünk neki szép biliket, és mondtam neki, hogy abba kell pisilni. Sokszor hagytam pelus nélkül meztelen fenékkel, ha pisilnie kellett szépen ráült és pisilt.(Egyszer- kétszer megmutattam neki, hogyan kell, belepisiltem a bilijébe, nagyon tetszett neki, érdekelte és próbált utánozni.) Ha sikerült, megdicsértük, ha mellécsorgatott, akkor sem szóltunk, max azt, hogy jé, pisiltél? Így elértem, hogy mire ősz lett már szépen bilizett, bár nagyon résen kellett lenni, és mindig időben bilire ültetni, így napi 1 max 2 pelus fogyott, a bugyiliberót használtuk(Libero up&go) hogy könnnyű legyen letolni és vissza is húzhassuk. Teljesen szobatiszta a következő nyáron lett 2 és fél évesen. Éjszakára hamarabb volt szobatiszta, mint nappalra, persze reggel amint felébredt bilire ültettem, mert ha nem akkor 5 percen belül bepisilt, így viszont már 2 évesen szinte nem is kellett volna rá pelus éjszakára, de a biztonság kedvéért adtam rá. A kisebbik lányom most 2 éves. Neki a nagytesó mutatta be másfél éves korában, hogy mire való a bili. Már ott tartunk, hogy ha pelus nélkül meztelen fenékkel van, minden reggel így hagyom 1 órát, akkor a bilire megy pisilni és kakilni is. Ilyenkor nagyon örülünk és megdicsérjük. Ha rajta van a pelus akkor pl ha kakil, akkor mondja, hogy kakilok, de akkor már nyomja is. Nyáron a melegben a sok meztelenkedéssel simán ki fog alakulni nála a teljes szobatisztaság, mert innen már csak egy lépés, hogy előre szóljon, de azt nem szabad sürgetni.
2015. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!