Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segitseget szeretnek kerni...

Tenaj kérdése:

Segitseget szeretnek kerni hogyan kell jol babozni es milyen meseket erdemes mondani egy 4 eves kislanynak? Van par babom es most szeretnem elkesziteni Bogyo es Baboca mesehoseit. De igazan nem tudom hogy kell hasznalni egyszere tobb bab figurat.

Figyelt kérdés
Hogyan csinaljak hatert egyaltalan kell e. Hogyan segitsek a kislanyomnak hogy elmondja nekem mi bantja. Vagy hogyan osztonozem hogy,beszeljen erzelmeirol? Hogyan hasznaljam a babokat mese olvasas kozben. Szivesen fogadok minden jo otletet es tanacsot.

2015. márc. 12. 01:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hogy "beszéljen az érzelmeiről", az nem a bábozáson fog múlni - de bármilyen közös szerepjátékba ha be tudod vonni, akár mese az alapja, akár valami hétköznapi vagy rendkívüli vagy kitalált élmény, jó erre a célra.

A "hogy kell jól bábozni" kérdésre meg: a bábozást (bábszínészetet) és a bábkészítést ki kell ám tanulni... pl.

[link]

[link]

De szerintem az ember saját gyereke mindenképp értékeli, ha bebújik anya pl. a kanapé mögé és aztán ahogy sikerül :) Lehetnek a bábok kivágott papírfigurák vagy csak a meglévő plüssállatok, ugrálhatnak erre-arra és az sem baj, ha látszik kezed és nem mozog külön mindenük, és utánozhatod a hangjukat vagy se és mehet a történet meg-megakadva egy ölbetett könyvből vagy fejből átírva.

Az tapasztalatom szerint a gyereken fog múlni és nem az előkészület mennyiségén, hogy hány percre köti le - nevetve bebújik-e melléd vagy kijelenti, hogy inkább a tévében nézné.

2015. márc. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!