Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék elkészíteni egy...

Szeretnék elkészíteni egy játékot, tudnátok hozzá programokat mondani és, hogy mi mire való? (többi lent)

Figyelt kérdés

amit a játékról tudni kéne:

A világ openworld lenne, sok felfedezhető hellyel, építménnyel és különböző "biomokkal", nem lenne rombolható(csak 1-2 dolog ami gyűjthető pl.: virágok a potikhoz és barlangokban a ládák), mikor elkezdi a játékos az életét ebben a világban akkor random dobná le valahol a pályán.

Itt kérném az első segítségét. 2 gondolatom volt ezzel a véletlenszerű spawnolós dologgal, az első az, hogy mindig újvilágot kell generálni ami egyikhez sem hasonlít vagy megcsinálok egyszer egy nagyon nagy pályát(tényleg óriásit) és mindig arra rakja le a játék a játékost csak máshol(itt, hogy ne legyen megunható a dolog nagyon nagynak kell lennie a pályának, hogy csak nehezen találja meg azt a helyet ahol előzőleg spawnolt). mivel kocka alapú ezért nem kell hozzá annyira nagy engine mint mondjuk a cryengine, de árnyékokat, mozgó füvet és lombokat meg különböző vegetatív dolgokat szeretnék. mint írtam a környezet rombolhatósága nincs jelen csak a bossfightoknál, ahol rendesen kell amortizálódnia a cuccoknak:D lenne szintlépés a különböző szörnyek megölésével és lennének skill pontok amiket szépen ellehet osztani miután szintet lépett a karakterünk[gondolok új képességekre(minden castnál más) és alap dolgokra mint melee damage és ranged damage, reload(az íjjaknál és a staminánál), sebesség, meg ilyen finomságok]

A fegyverek szinthez lennének kötve és ritkább/gyakoribb besorolás alá tartoznának ami a színükkel lenne feltüntetve, elérhető lenne rajtuk a különböző modifikációkat végrehajtása(+fire damage,+Tesla damade,esetleg valami olyan dolog ami healel a bevitt sebzéstől függően)

A karakter védelmének a fejlesztésére különböző armorokat lehetne gyüjteni, "craftolni".

És fasttravel pontokat gyüjthet a játékos random(még nem találtam ki mi droppolhatná, ez úgy nézne ki, hogy ha szerez 10FTP(fast.travel.point)-t akkor lerakhat tetszőleges helyen egy zászlót és a térképről elérhetné.

összegezve: egy belső vagy külső nézetű openworld szintlépős, gyüjtögetős, bossfightolós játékot szeretnék megvalósítani ami kockákból állna.

Ehhez szeretnék tanácsokat, ötleteket és tippeket kérni. meg egy-két programot amivel ezt meglehet valósítani(úgy kompletten mindent amit ajánlotok és, hogy mi mire való).

A "ez de rossz" "minecraft copy" "nem olyan egyszerű mint ahogy gondolod, bele se vágj" megjegyzésektől kíméljetek. Én ide segítséget kérni jöttem, semmi rossz szándékkal. A segítséget nagyon köszönöm, nincs tapasztalatom ezen a téren, de szeretném kipróbálni és felmérni magam, ez csak egy próbálkozás!:)


2014. jún. 26. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most amúgy mi is a kérdés?

Tölts le egy nozepad ++ t gondold ki milyen nyelvben akarod megírni és írs. Aztán egy fordítóval fordítsd és teszteld...

2014. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerinted rossz szándékkal fogja mindenki azt mondani, hogy nem olyan egyszerű, bele se kezdj?


programozni legalább tudsz?

ha igen, csináltál már valami kisebb játékot?

Pl 2d-s akármit, snake, aknakereső,...?

Semmit nem tudsz (gondolom) a játékkészítésről, és máris ezzel kezdenél?


Ennyi az ötleted? Ekkora projekt, és - talán - 10 mondat a definiálása?

Mielőtt egy ilyennek neki lehetne állni, teljes részletességgel ki kellene dolgozni, minden eshetőségre gondolni.

Ja, hogy nem cryengine, csak kockákból áll? Akkor még a szomszéd peti is megcsinálná..


" egy-két programot amivel ezt meglehet valósítani"

Ehhez nem program kell, hanem tudás. Azt sem írtad, hova készülne: web/böngésző, mobil, pc, konzol?


"nincs tapasztalatom ezen a téren, de szeretném kipróbálni és felmérni magam, ez csak egy próbálkozás"

Akkor ajánlom előbb ezeket (sorrendben): számkitalálós, lottós, memóriakártyás, 2d valami animációkkal(pl balról jobbra úsznak vmik, középen a játékos egyhelyben, le kell lőnie. utána mozogni is tudjon.)

ezután nem tudom, hogy a 3d-s játékokhoz milyen úton kell eljutni, vagy hogy abban hogyan kell fejlődni, de ez az út szerintem alap, ha játékot akarsz fejleszteni.

2014. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SimkoL ***** válasza:

Egy játék elkészítése nem egyemberes dolog.

Kell grafikus aki megtervezi, rajzolja a dizájnt. Kell programozó aki életre kelti. Kell még egy programozó aki a hangokért, zenéért felel. Kell valaki aki összefogja az egészet.

A múlt évben csak zenével foglalkoztam, hidd el nem egyszerű dolog leprogramozni, hogy tökéletes legyen minden.

2014. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Halott ötlet.

Te is összekevered az eszközt a tudással.

Nyilván minden program a rendelkezésedre áll, amivel el tudnád készteni, csak nem tudod. Nem is fogod. Oszt' kész.

2014. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el: [link]
2014. jún. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

sajnálom, hogy kihagytam a legfontosabb dolgot...számítógépre vagy is pc-re csinálnám.

ezt a bántószándékkal dolgot arra értettem, hogy sok helyen láttam, olyan kommenteket, hogy takarodj már meg ilyenek...:/

Ennek az egész koncepciónak már a nagy részét kitaláltam leírtam, és elterveztem(98%).

A cryengine-t nem arra értettem, hogy ha nem az kell akkor a Józsi is megtudja csinálni, sajnálom ha így jött át, itt a vizuális effektekre értettem a dolgot, hogy egy ilyen játéknak nem kell egy akkora kaliberű megjelenés és fizika.

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 27. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Tök jó, de amit eddig megcsináltál, az a munka 1%-t sem teszi ki.

A maradék 99%hoz meg nem értesz, valamint akkora tőkéd sincs, hogy szakemberekkel megcsináltasd.

Mit is szeretnél akkor?

2014. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ennek az egész koncepciónak már a nagy részét kitaláltam leírtam, és elterveztem(98%)"


A tervezés nem abból áll, hogyha 10 fast travel akármit összegyűjt valaki, akkor teleportálhat..


0%-ot terveztél meg eddig.

2014. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ne akard már, hogy az összes rajzot, fegyvert, fegyver kiegészítőt, skillt, mobot, npct és az ezekhez tartozó jegyzeteket elkuldjem vagy leirjam.a kérdés megirasakor csak "nagy"vonalakban irtam le a dolgot, de így is tul hosszú lett.(telefonrol irtam ezert nincsenek ekezetek mindenhol)
2014. jún. 28. 00:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Messze jársz te attól, hogy értsd.
2014. jún. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!