Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok a (kis) gyereketekne...

Szoktatok a (kis) gyereketeknek köretként kölest, kuszkuszt, hajdinát, vöröslencsét, bulgurt, amarántot adni?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen gyakran?

És milyen formában?


2015. márc. 13. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

két ovisom van, a kölest naqgyon szeretjük, sokféle formában és gyakran esszük. Bulgur, kuszkusz elvétve kerül ki a kezem alól, akkor is inkább csak köretként, vagy valami egytálételfélébe dúsítóként. Vöröslencsét tán kétszer főztem, ízlett nekik de itt nehéz beszerezni és az egyéb rokonaiból amúgy is sokat fogyasztunk, nem hiányolom a konyhámból.

Amarántot pattogatott formában esznek, müzlibe-joghurtba szoktam nekik keverni, meg sütikbe is teszek néha.

2015. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

10 hónapos, egyik kedvenc étele a kuszkuszos bébiétel. GYőzzük belelapátolni, olyan svunggal eszi.

A többit még nem próbáltam.

2015. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindet kiveve amarantot. Koles hajdina bulgur kuszkusz mint a rizs. Vagy koret vagy rakott etelbe rizs helyett. Voroslencse levest foztem mar (indiai). Szerette mind. 1,5 eves.
2015. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
off: ezek kiemelten fontosak a szervezetüknek, azért adja mindenkki...?
2015. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Soha nem adtam még ezeket 2 éves fiamnak.
2015. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ugyanannyira fontos, mint a többi étel, és számunkra változatosságot jelent, meg finom is. Talán úgy mondanám, hogy nemcsak almát, körtét és szilvát eszünk, hanem barackot, sárgabarackot, dinnyét, sárgadinnyét, epret, málnát, ribizlit és feketeribizlit is :)


Első válaszoló, mi az a sokféleképpen, ahogy adni szoktad?

2015. márc. 13. 22:39
 7/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A kölest gyakran használom amolyan húshelyettesítőnek: bármibe beteszem, amibe amúgy darált hús menne pl fasírt, rakott ételek, aprógombócos levesbetét stb. Főzve-pépesítve és tojással fűszerrel puffancsnak, vagy krémelves-alapba akár (tojás nélkül persze). Édesen főzve felfújtba, sütibe, kekszebe stb. Nyáron barátnőmtől kaptam kölcsön egy szupi gépet kipróbálásra, akkoriban rengeteg kölesjoghurtot gyártottam, nagyon szerettük, de nincs keretem beruházni a gépre, csak mondom, hogy azt is lehet csinálni és isteni!. Simán köretnek is szeretjük, keverve akár más dolgokkal, változatosabbá teszi az étrendet és mi tényleg szeretjük nagyon. Az az igazság, hogy a lányom korababa volt, gondok voltak a súlyával, keveset evett és nagyon meg kellett gondolnom, hogy az a pár falat amit vélhetően bevisz egy-egy étkezésnél, a lehető legjobban fedezze a tápanyagigényeket. Szerencsére ez a gond megoldódott azóta - már 6,5 éves - jó evő lett, de közben mi is rászoktunk a mindenfélékre. pl nálunk nem telik el 10 nap kölesfasírt valamely változata nélkül, még "hamburgerbe" is ezt kérik itthon, meg tízóraiba a nagyok.
2015. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De jókat írtál, köszi :)
2015. márc. 13. 22:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Én próbáltam a kuszkuszt, meg a bulgurt a másfél évesemnek de rögtön kiköpte. :( Pedig a rizst/tarhonyát szereti.
2015. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem ,kölest is csak kölesgolyo formályában .
2015. márc. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!