Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogzástól lehetnek ilyen...

Fogzástól lehetnek ilyen tünetek? Hőemelkedés, rossz alvás, hasmenés és popsikiütés.

Figyelt kérdés

19hónapos kislányomnak 16foga van már és arra gyanakszom,hogy jönnek a hátsó rágófogai is.

2hónapig nyálzott és 2-3 hete elmúlt és tegnap pedig jöttek ezek a tünetek amiket a kérdésben írtam.

Remélem a fogától van de hallottam,hogy van valami vírus is.

Adtam neki Dologélt,Panadolt és ha esetleg mégis beteg lenne Cebion cseppet és Cal-kid szirupot is.

Vigyem orvoshoz????

Köszönöm a segítségeteket.

19hónapos kislány anyukája


2010. febr. 15. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem kellett volna beadni neki ennyi mindent. Először a reakcióit figyeld. Ha nem köhög, nem lázas, nincs megfázva, stb. akkor ne adj neki gyógyszereket. A fogzástól már bebizonyosodott, hogy lehet hőem., illetve láz is, de én a helyedbe nézném 1-2 napig a tüneteket. Persze ha úgy ítéled meg, hogy jön a foga - tehát nyálzás,rágás, nyugtalanság, popsikiütés, esetleg este fájdalmasan sír, - akkor adhatsz neki Panadolt, vagy Nurofent. De azért hívd fel a dokitokat, mit mond erre. Elképzelhető, hogy a hátsó fogak, hiszen abban a korban van. De cebiont, meg hasonlókat ne adj neki, mielőtt a doki rá nem bólintott, mert csak agyontömöd feleslegesen és attól meg fájhat a pocija és lehet, hogy csak fogzás. Jó sok gyümölcsöt adj neki, betegségek ellen, adhatsz neki mézet is, próbálj mindig először a természetes dolgokhoz nyúlni és csak végső esetben a gyógyszer! Ez csak jó tanács, ne sértődj meg légyszi! (32L/18 hó baba)
2010. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.Adok én neki mézet is és gyümölcsöt is de a cebion" C-vitamin" hiszen az ilyen téli gyümikben nem sok C vitamin lehet.:(

az orra is folyik kicsit de az akkor is folyhat ha a felső fogai jönnek.

Még 1szer köszi szépen a válaszodat és nincs hari. ;-)

2010. febr. 15. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán lehet a foga. Nekünk álétalában csak hőemelkedés van, de volt, hogy 1 napig nem ment 39 alá, másnap kibőjt a hátsó rágófog. Ha azért több napig tart, én is megmutatnám dokinak, a Nurofen 3 napig mehet a fogra is. Jobbulást.
2010. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. :) Hála istennek ma már nincsen semmi baja csak nyálzik és nyügi kicsit. Biztos a foga. :)

még 1szer köszi.

2010. febr. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!