Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is van nagyon nyugodt...

Másnak is van nagyon nyugodt gyereke? (2 éves)

Figyelt kérdés

Sokan arra panaszkodnak, hogy nagy aktív a gyerek, én meg néha már azon aggódom, hogy túl inaktív.

Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?


2015. márc. 18. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt pontosan, hogy inaktív?
2015. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem szeret mászni, rohangálni, nem szed szét semmit, stb, amit itt szoktak írni az emberek.

Jobban szeret üldögélni, rakosgatni, autókát tologatni. Olyan óvatos, nem esik neki a dolgoknak.

2015. márc. 18. 12:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, mi felnőttek sem vagyunk egyformák, így a gyerekek sem. Ő ilyen kis nyugis típus, szerintem nincs ezzel baj.
2015. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem is az, csak néha már aggódom, hogy nincs-e valami baja.

Ennek megfelelően nem is szeret kipróbálni dolgokat, pl lépcsőre sem akar felmenni.

2015. márc. 18. 13:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Én azért olyan dolgokkal, amiket az ő korában csinálni illik már (lépcső például) azért noszogatnám, de persze nem erőszakosan, inkább játékosan. Gyerekekhez hogy viszonyul? Gondolom nem jár közösségbe.
2015. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 3 gyerekem van. A két fiam majdhogynem hiperaktív, örökmozgó, szétszed mindent, felmászik mindenhova stb. A lányom aki most 4 éves, egy nagyon-nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kislány.

6 hónapos koráig csak hanyatt fekve mosolygott, nem akart forgolódni sem, de az orvos megnyugtatott, hogy semmi baja, vannak ilyen babák. Mozgásfejlődésében mindig nagyon óvatos, megfontolt volt, csak akkor csinált meg valamit, ha már biztosan tudta, akkor indult el, amikor már stabilan állt, bezzeg a testvérei törték össze magukat!

Emlékszem, 2 éves kora körül már szépen eljátszott magában, könyvet nézegetett, lego duplóval játszott, olyan játékok érdekelték, ami mellett csak ülni kellett nyugodtan, nem szedte szét a házat.

Most ugye 4 éves, és nagyon dícsérik, mert ő a jókislány, a mintagyerek az oviban. Állandóan rajzol, színez, kirakózik, úgy tűnik okos gyerek. Emellett a mozgásfejlődésével sincs baj, tud már biciklizni, rollerezni stb., de nem ugrál feleslegesen. Szerintem a te gyermeked is ilyen habitusú, nincs ezzel semmi baj, a gyerekek tényleg nem egyformák. Ne aggódj emiatt.

Persze hozzáteszem, hogy mozgás terén egy kicsit noszogatni kell az ilyen típusú gyereket, mert nagyon óvatos, félős. A játszótéren kicsi korától nagy türelemmel kellett segíteni, hogy fel merjen mászni oda, ahova a testvérei már gondolkodás nélkül nekivágtak sokkal kisebb korukban is, a víztől is félt sokáig, óvatosan szokattuk a strandoláshoz, de most már úszni is tanul.

2015. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha egyébként jókedélyű, jól fejlődő gyerkőc, akkor szerintem semmi gond :)

A fiam is óvatos típus, pl. csúszdán lecsúszni sokáig nem is mert, magasabb mászókákon nagyon-nagyon óvatos, fogni kell, mert fél. Hintázni nem szeret (bár volt egy időszak, hogy szerette...), társaságban elég visszahúzódó. Most kicsit jobb lett, de egyébként régen sírt, nem akart megmaradni a kortársai között.

Viszont ő itthon aztán tud alakítani. Futkos, dobálózik, bár nem annyira kimondottan tör-zúz típus, de néha rájön az 5 perc.


Szerintem nem kell aggódnod, ha egyébként kiegyensúlyozottnak látod. Felnőttként is lehet, hogy megmarad ilyennek, felnőttek közt is van pörgős, ide-oda szaladgálós is, és olyan is, aki lassúbb, nem kimozdulós típus.

2015. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez habitus kérdése. Annyit vetít előre, hogy nem lesz extrém sportoló belőle, inkább otthonülős típus lesz.


Anyósom mondta, hogy a lánya volt ilyen, míg a férjem inkább aktív baba volt. Már 40 körüliek mindketten, a férjem szociális, mozgékony, míg a nővére most is befőtt típus. Könyvelő, kicsit le van lassulva, szociális igényei se nagyok. Ettől függetlenül teljesen egészséges, csak nem egy társaság középpontja típus.

2015. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt kísérjétek majd figyelemmel, hogy a tanulásban ne maradjon le.

A kíváncsiság az egyik fő hajtóerő, ami a tanulásban is előremozdít. A leírás alapján mintha ennek a hiánya lenne, egyfajta apatikus hozzáállás. Még változhat, de azért óvodában, iskolába figyeljetek a pedagógusok visszajelzéseire.

2015. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jár közösségbe már szeptember óta, mindig dicsérik, hogy ügyes, nem fél, szeret menni.

De ő is tényleg olyan, hogy a játszótéren pl nem sok minden izgatja. Max felül a rugós játékra, de csúzda, hinta nem érdekli.

És ami a leginkább zavar, hogy így nem gyakorolja a mozgásformákat (lépcső, futás, ugrás), és még mindig olyan "esetlen". Elég későn is kezdett járni.

Vittem én már mindenhová, de nem találtak nála gondot.

2015. márc. 18. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!