Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérlek, adjatok tanácsot?...

Kérlek, adjatok tanácsot? Hogyan kezelitek a makacsságot?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, hazajövünk a játszótérről, és nem hajlandó kezet mosni. Mondhatok bármit, kérhetem, max elkezd sírni. Hogyan lehet ezt kezelni? Minden nap erőszakkal rángassam oda és üvöltse végig? Ez az egyetlen megoldás?

Valakinek van ötlete?



2015. márc. 24. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én a kutyás tapasztalatomból ültettem/módosítottam sok mindent a gyereknevelésre.

Röviden: én még makacsabb vagyok. Nem kell erőszak, csak kitartó határozottság. Olyan még nem volt, hogy én adjam fel korábban.

Valamint figyelemelterelés, kizökkentés. Néha hülyeségek válnak be. Egyik ordítós, krokodilkönnyes hisztit azzal vertem le, hogy elkezdtem vonyítani, mint egy farkas a Holdra. Leesett az álla és úgy maradt. Lefagyott, én meg addig odavittem a nem kívánt cselekvéshez és megcsináltam, amíg feldolgozta az élményt.

Néha meg az válik be, hogy utánzom. Amint abbahagyta, élesváltás vigyorra. Ha ismét elkezdi, megint utánzom.


Ezzel rettentő gyorsan leszokott a hisztiről.

2015. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán hisztizik, csak mondja, hogy nem akar kezet mosni, és ha valami olyat mondok, hogy addig nincs ez meg az, akkor sírni kezd. Nem hisztizve, hanem elkeseredetten.
2015. márc. 24. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáld kérdezgetni, hogy miért nem szeretne, esetleg mondd neki, hogy mindenki kezet szokott mosni, mert piszkos, addig nem lehet játszani, enni stb.

Az én fiam is felvesz időnként ilyen szokásokat, pl. peluscsere..de ha valamit muszáj, akkor muszáj..

Idővel el fogja hagyni ezt a szokást szerintem.

2015. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fel kellene világosítani hogy MIÉRT is kell kezet mosnia.

Nálunk a fogmosáskor is bevált, hogy megmutattam a saját fekete amalgám töméses fogamat, mondtam neki hogy nem mostam meg és éjjel a fogmanók szétkalapálták. Ezután megmossa szorgalmasan.

2015. márc. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Muszáj, de most rángassam oda? Vagy meddig tartsak ki? Képes egy óráig is ott állni, hogy ő nem akar.

Elmagyaráztam én már sokszor, meg is mutattam, hogy piszkos a keze, töltöttem neki lavórba vizet, hogy ott saját maga is meg tudja mosni, de semmi. Vittem oda legóemberkét, hogy majd annak is megmossuk a kezét, de nem.

Aztán félóra után feladom, és letörlöm a kezét törlőkendővel. Tudom, hogy nem ugyanaz, de a semminél jobb.

2015. márc. 25. 09:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Én odavinném és megmosnám a kezét. LEhet, hogy 3 nap múlva már fel is hagyna ezzel.. csak most ugye sokat foglalkozol ezzel, könyörögsz neki, lehet, hogy próbálkozik...

Nálunk legalábbis mindig vége lett a pelus elleni harcnak :) Sőt, öltözködésnél is bepróbálkozott nem egyszer, de mindig mondtam neki, hogy akkor nem megyünk sétálni! Volt, hogy azt mondta, "jó!", de a végén felöltöztettem ígyis-úgyis. Azóta nincs ilyen...

Alvásnál is voltak ilyenek, délutáni alvás: ő nem akar aludni. Volt, hogy 2 hónapig nem aludt délután (először fogzás miatt, egyszerűen nem tudott elaludni, csak dobálta magát, aztán már tiltakozásba csapott át) Na akkor szépen elmagyaráztam, hogy mostmár kell aludni, volt hiszti 1-2 napig, azóta szépen alszik. Néha még bepróbálkozik, csak annyit szoktam mondani neki, hogy "tudod, ezen nem szeretnék újra veszekedni, emiatt hisztit", és abba is hagyja...


Szerintem ne add föl, ragaszkodj hozzá, ha fontos neked is. Meg fogja szokni, felhagy vele..

2015. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor most elmondom, hogy én hogyan csinálom kétéves kislányommal, aki így kifejezetten megszerette a kézmosást. Mindig adok neki valami kis játékot a kezébe, pl műanyag állatkát, babát, és mondom neki, hogy gyere fürdessük meg szegényt, nagyon szeretne fürödni, az állatka hangján is beszélek, hogy gyere Borcsikám, légyszi fürdess meg, nagyon piszkos vagyok!!! És a mosdókagylóban megfürdetjük a kis játékot, közben megmossuk a kezét is. Nem mindig kell ezt eljátszani, csak ha épp nem akar kezet mosni valamiért. Remélem nálatok is beválik.
2015. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket, akkor megpróbálom így. Játékkal már próbálkoztam tegnap is, de nem reagált rá.

A lavór addig érdekelte, hogy beleteszi az autóját, de ha fel akartam húzni a pulóver ujját, az már nem tetszett, és ott hagyta.

A mosdókagylóval az a baj, hogy ha én emelem fel odáig, az nem tetszik neki, ha meg ráültetem valamire, az sem. A fellépő jobban működhetne?

2015. márc. 25. 10:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, szerintem érdemes lenne kipróbálnod a fellépőt!

Nálunk pl. wc-nél vált be, előtte a sima szűkítőre nem akart ráülni (bár ez lehetett félelem is), amióta fellépős van, folyton mászkálna rá :)

SZerintem nálatok ez már berögzült, és ha nem zökkented ki, akkor addig folytatja. Jó ötlet, amit az előző válaszoló írt, de szerintem ez csak akkor válik be, amikor még nem hosszútávú a tiltakozás. Ahogy írtad, nálatok már ez sem segített.

2015. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fellépővel tuti tetszene,egy éves korától használjuk, addig wc be volt a nagyobbnak,arra lépett és úgy ült wc-re ott kinőtte,megkapta kicsi,amikor feléri a csapot akkor újra wc-ben kell,lámpakapcsoláskor is jól jön.azt akartam ezzel mondani több helyen felhasználható,jó találmány,érdemes megvenni.
2015. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!