Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiányoznak a korábbi meghitt...

Hiányoznak a korábbi meghitt összebújások, együttalvások a két éves kisfiammal. Más is érzett ilyet?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett a kislányom /2 hónapos/, azóta sok minden változott. Ez érthető is, fel is készültem lélekben, sőt, nagyon vártuk a picit, és a kisfiam is odavan a húgáért. Szval minden kerek:-)

De rájöttem, hogy folyton hiányérzetem van. Korábban, amikor terhes voltam, és elaltattam a fiamat, ott maradtam mellette, kellett nekem is a pihenés, és délutánonként együtt aludtunk. Mióta megvan a hugi, azonnal jövök ki hozzá, ha elaludt a fiam, mert Őt is etetem-altatom. Hiányoznak a meghitt összebújások. Egyébként sokat ölelem-szeretgetem a gyermekeimet, tehát más formában, de megvan az intimitás.

Más többgyermekes anyukák is éreztek így? Mikortól lett jobb, könnyebb a lelketek?


2015. márc. 27. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kistesó nélkül is átéltem ezt, pont mikor 2 éves lett a fiam. 8 hónapos korától többet aludt velünk, mint nélkülünk, de kezdett kényelmetlen lenni, és szerettem volna, ha ez egyedül is menne neki. Átszokott az ágyába, örültem a sikerélménynek. Közben olyan szeretethiányom lett, hogy 3 napig csak sírni akartam, de nem tudtam miért. Utána raktam össze a dolgokat. A leválás az anyának ugyanolyan nehéz, mert átéli a saját gyerekkori élményeit.
2015. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, olyan furcsa, azt gondolnánk, hogy ráérünk még azon agyalni, milyen lesz majd 10 év múlva pict elengedni az akkor már kisiskolás gyermekünket, hogy önállósodjon. De minden életszakasz leválással ér véget, a 2 évest is el kell engedni ahhoz, hogy egyedül aludjon.
2015. márc. 27. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:

én babámmal meg a légzésfigyelő miatt nem aludhattam együtt, nem is egyszer sípolt be 2 hósan, utána meg azon voltam, hogy önállóan el tudjon aludni ő érdeke is, hiszen korán fog bölcsibe menni. nappal megint nem aludhattam vele, mert akkor éjszaka sem aludt el a kiságyában.


végig hiányzott,hiányzik most is

2015. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*de 1-2 szer vele aludtam, és másnap, harmadnap amikor besípolt a figyelő, csak furdalt a lelkiismeret, hogy még jó hogy nem mellettem. kb 8 hós koráig volt nálunk a gép, utána ébren aludtam, vagy 2 hónapig figyeltem a szuszogást
2015. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es! Pedig úgy tudom, hogy az, hogy hallja a te légzésedet, az segít a babának tartani a ritmust, nem felejt el levegőt venni. 1. voltam.
2015. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!