Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek a balesetire ilyen...

Elvinnétek a balesetire ilyen esetben? Vagy gyerekorvosnak érdemes megmutatni? Esetleg ház praktikák?

Figyelt kérdés

4 éves lányom ma elesett oviban, megütötte a lábát, onnantól pihentette is délutánig. Amikor érte mentem, még mindig sántított, alig tudtam ráadni a cipőt. A nagylábujját fájlalja, de tudja mozgatni, és nyomásra is csak mérsékelten érzékeny.

Most jegelem neki, meg estére gondoltam bekenem jégzselével. Ennyi elég? Vagy menjünk a balesetire? Vagy várjak reggelig?


2015. márc. 31. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valszeg zúzódás sínbe tenném. 3 nap és kutyabaja
2015. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem vinném sehova, szerintem ennyi bőven elég.
2015. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mi 2 hete a balesetibe "éjszakáztunk". ha nem indokolt, én nem vágnék bele, nagyon sok idő és sokan vannak este!

mi onnantól, hogy bejelentkeztünk, ráadásul enyémnek a feje szakadt szét, vérzett, tehát ha minden igaz előre vettek minket, ugye :D

kb. fél óra volt mire kijöttek megnézni mennyire vérzik. aztán rá egy 20 percre hozták ki a koponya rtg beutalót (2 ajtóval arrébb van...), ott is egy bő órát várakoztunk a vérző gyerekkel, majd mentünk vissza a varrásra, ott 2 órát vártunk még. ugye este esett bele az asztalba, így muszáj volt akkor menni. ha nem vitted el sztk-s sebészetre délután akkor szerintem most már várj reggelig, akkor kiderül, hogy menjetek-e sebészetre. ha nagyon dagadt vagy fekete akkor menjetek!

2015. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Pihentessétek, és ha három nap múlva fáj akkor mindenképp vidd a balesetire.
2015. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha holnap nem viszed oviba, akkor a gyerekorvosnak megmutathatod, hogy legalább megnyugodjál. Én ezt tenném.
2015. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Én elvinném a balesetire egy röntgenre.
2015. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is várnék kicsit, ha el van törve legrosszabb esetben, akkor sem okozol bajt ha holnap viszed röntgenre.
2015. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Felhívtunk egy ismerős dokit, ő mondta, hogy várjunk vele, szerinte csak húzódás. Csütörtökön este még fájt nagyon neki, mondjuk aznap terhelte is. De péntekre egész szépen helyrejött, akkor már éppen csak egy picit sántított. :)
2015. ápr. 4. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mit ajánlott, mit tegyetek, házi praktika, stb?
2015. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy borogassam neki, pihentesse felpolcolva, meg jégzselé krémet lehet kenni rá, mert az hűsíti. Kb ennyi. De szépen rendbe is jött neki. Egyszer volt bokaszalag húzódása kisebb korában, akkor is nagyjából ugyanígy jártunk el, csak akkor nem igazán akart feküdni. :)
2015. ápr. 7. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!