Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire ragaszkodsz a déli...

Mennyire ragaszkodsz a déli alváshoz 2-4 éves korban?

Figyelt kérdés

Amikor a 4 éves kisfiam nincs oviban, akkor sem ő, sem a 2 éves öccse nem alszanak délben, csak bohóckodnak, szórakoztatják egymást. nem tudom szétválasztani őket, mert a másik szobában a pici hugicájuk alszik.

kudarcként élem meg, hogy ennyire nem akarnak ilyenkor aludni, úgy érzem nagyon fontos lenne még nekik, de ha fejem tetejére állok sem tudom őket leállítani a viháncolással (csak ilyenkor pendülnek ennyire egy húron).


szerintetek eltúlzom az egészet? rájuk kellene hagynom, hogy oké akkor csak játszatok a sötét szobában? már tiszta idegbeteg vagyok emiatt.


2015. ápr. 2. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van. A nagy 2,5 évesen szokott le a nappali alvásról, mikor bölcsis volt. Nem tudom miért, de nem aludt, bírta is nem volt nyűgös, én sem tudtam sehogy elaltatni, így nem is erőlködtem vele. Akkor még egyedül volt. Aztán később megszületett a kistesó. A kicsi kb 1-1,5 éves korától nálunk is az volt, hogy ha a nagyobbik itthon volt, akkor a kicsi nem akart aludni, csak játszottak. Ha a nagy nem volt itthon, akkor délben már elaludt, és aludt 2 óra hosszát. Én nem erőltettem. Mivel nem nyafogtak az alvás hiánya miadt, így nem csináltak/csinálok belőle gondot. Viszont így mindkettő szépen ahogy kell, este 8kor lefekszik, és pár perc alatt el is alszik. Nekünk ésnekik is így tökéletes.
2015. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az óvodában 3 éves koromtól minden egyes nap tiszta szenvedés volt, mivel nem tudtam aludni. Otthon sem aludtam soha délben mióta az eszemet tudom. Te aludtál délben amikor kicsi voltál? Ha nem akkor rájuk miért akarod erőltetni? Ha igen, akkor azt kéne megérteni, hogy mindenkinek másmilyen szükségletei vannak.
2015. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én akkor ragaszkodnék hozzá, ha elviselhetetlenül hisztisek délután a fáradtság miatt.
2015. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2,5 éves koráig aludt. minden nap feküdnie kellett, de nem tudott aludni. gondoltam majd az oviba... 2,5 éve jár, az óvónő szerint egy kezén meg tudja számolni mennyiszer pilledt el. szóval ő ilyen. már ott is felkelhet rajzolni ha a többiek elaludtak, igaz most már 5 éves múlt. itthon 2 éve le se fektetem, délután kicsit leültetem a mese elé.
2015. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sem alszanak, engem nem érdekel. Meg egyébként örülök, hogy véget ért már ez az állandó alvás-altatás stb. időszak. Én sokszor a nagyobbat kértem meg, hogy csináljon úgy, mintha elaludna, utána kijöhet, és társasozunk. :) Így örült a közös tevékenységnek, és elaltatta az öccsét. :)
2015. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én az alváshoz nem ragaszkodom, viszont a csendespihenőhöz igen :)
2015. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

osztom az utolsó véleményét

alváshoz nem ragaszkodom, csak akkor, ha reggel nagyon korán kelt, vagy délután vendégségbe megyünk

amúgy csendespihenő párti vagyok :)

2015. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A 4 évesem tökéletesen megvan az alvás nélkül (oviban alszik 1,5 órát), a 2 évesem sem nyűgös, de volt már hogy a vacsora felett bealudt a fáradtságtól (vacsorázás nélkül), úgyhogy éjszaka ébredt is az éhség miatt.


1-es válaszoló, tőled kérdezném, hogy amikor a nagytesó nincs oviban, akkor tehát te eleve le sem fekteted őket délben? Az én 2 évesem is elalszik szépen ha nincs itthon a bátyja, 2-3 órát is alszik ilyenkor.


Én is gondoltam már a csendespihenőre, de csak ugrálnak a sötétben is, akkor meg már olyan mindegy.


Egyikőtök kérdezte: hát én sem voltam nagy alvó kicsinek, bár inkább pár évvel nagyobb koromban volt probléma, hogy beszéltettem az ovistársaimat, és otthon is büntetésként éltem meg a délutáni alvást. De mondom, a 4 évesemnek nem is lenne gond már, de a kicsinek még szüksége lenne a nyugira szerintem.

2015. ápr. 2. 14:01
 9/15 A kérdező kommentje:
A csendespihenőt leírnátok pontosan, hogy mit takar nálatok?
2015. ápr. 2. 14:09
 10/15 anonim ***** válasza:
6vagyok. Nálam azt jelenti, hogy fekszenek, csendben vannak. Ha akarnak beszélgethetnek. DE! Nem hangosan és nem veszekedve :)
2015. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!