Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire ragaszkodsz a déli...

Mennyire ragaszkodsz a déli alváshoz 2-4 éves korban?

Figyelt kérdés

Amikor a 4 éves kisfiam nincs oviban, akkor sem ő, sem a 2 éves öccse nem alszanak délben, csak bohóckodnak, szórakoztatják egymást. nem tudom szétválasztani őket, mert a másik szobában a pici hugicájuk alszik.

kudarcként élem meg, hogy ennyire nem akarnak ilyenkor aludni, úgy érzem nagyon fontos lenne még nekik, de ha fejem tetejére állok sem tudom őket leállítani a viháncolással (csak ilyenkor pendülnek ennyire egy húron).


szerintetek eltúlzom az egészet? rájuk kellene hagynom, hogy oké akkor csak játszatok a sötét szobában? már tiszta idegbeteg vagyok emiatt.


2015. ápr. 2. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves, nyár vége óta egyszerűen nem hajlandó ebéd után aludni. Már mindent próbáltam, de semmi...

Én sem aludtam bölcsiben sem és oviban sem.

2015. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az alvásdolog abszolút gyerekfüggő, genetika vagy idegrendszer, nem is tudom.

Mondom ezt úgy, hogy a 4,5 évesem normálisan alszik az oviban és otthon is- sőt ha főleg hétvégén fárasztóbb, mozgalmasabb programok vannak, vagy az oviban úszás, korcsolya, akkor direkt ébreszteni kell 2,5-3 óra múlva, mert bundazsák.


Ami nálunk bevált: van egy kis elemes, de nem hangosan ketyegő mesefigurás kicsi órája. Beállítom és mondom, hogy akkor keljen fel, amikor a kicsi óra csörög. Ő nyomhatja meg az ébresztő gombot és nagyon büszke arra, hogy egyedül kell reggel is, meg délután is. 2,5 éves kora óta van ez a kicsi óra.

Időnként előfordul, hogy nem tud aludni és akkor megy a "pisilni kell, szomjas vagyok, száraz a szám" stb. műsorok- de akkor is mindig visszaküldöm a helyére és mondom neki, hogy addig kell pihenni csnedben (lehetőleg csukott szemmel), amíg a kicsi óra nem csörög- különben fáradt lesz és akkor nem tudunk menni pl. játszótérre stb.


mostanában már egész napos kirándulásokra is megyünk, akkor értelemszerűen nem alszik (kocsiban, gyerekülésben sem tudott soha)- akkor 6-1/2 7 körül már vagy teljesen zombi, vagy meg van őrülve, felpörög- akkor tudom, hogy gyors evés-fürdés és azonnal le kell feküdnie, mert szinte kezelhetetlenné válik :)

2015. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ragaszkodnék, de az kevés 😊. 5 éves lesz a kislányom. Alszik még délután 2 órát. Mostanában alszik, nincs gond. 3 éves kora volt, hogy nen aludt, pedig jó lett volna, mert különben nagyon hisztis lesz.
2015. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát ez az érdekes, hogy egyébként meg ha nagy csoda folytán mégis elalszik a két fiú, akkor a 4 évesem is simán lenyom akár 3-4 órát is (!), és ha 18 órakor is ébred föl, akkor is elalszik este is a szokott 21.30-as időpontban és ugyanúgy reggel 7-kor kel.

Ebből én azt szűröm le, hogy szüksége lenne erre a déli alvásra még.

Az ébresztőóra nagyon jó ötlet, köszönöm!:)

2015. ápr. 2. 21:36
 15/15 anonim ***** válasza:
Ragaszkodom hozzá, mert különben nagyon hisztis tud lenni a lányom estére. Persze nem eröltetem, de úgyis elalszik, ha csend van, nem éri inger. Persze volt már, hogy nem aludt, mert épp cirkuszba mentek a mamával vagy hasonló. 3,5 éves.
2015. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!