Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Be lehet kötni a gyerekülést...

Be lehet kötni a gyerekülést a kocsi első ülésére? Csak azért kérdezem, mert az ülés papírjai szerint igen, de állítólag a kressz nem engedi. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2008. aug. 27. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyós ülésnél van légzsák, akkor nem. Ezt anno a páromtól kérdeztem és Ő mondta.
2008. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha kiköttetem a légzsákot?
2008. aug. 27. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szeritnem igen!
2008. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
de csak menetiránynak háttal.
2008. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hogy a menetiránynak háttal? Az nem a bébihordozó? Ez autósülés, és azt írják a tájékoztatóban, hogy menetiránnyal megegyezően beköthető első vagy hátsó ülésre a kocsi hárompontos biztonsági övével. Akkor ?
2008. aug. 27. 11:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a légzsákot ki lehet kapcsolni, akkor a menetiránynak háttal be lehet kötni. Ez akkor is érvényes, ha nincs légzsák.

2008. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi! A bébihordozót kell menetiránynak háttal kötni, a gyerekülést nem. De csak akkor lehet, ha nincs légzsák!
2008. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Nekünk is van légzsák és nem kikapcsolható,de én úgy tudom,hogy csak a hordozót nem lehet előre rakni,de a menetiránnyal szembenit lehet,vagyis én így hordom.

2008. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most született meg a harmadik gyerekünk ( 4 éves, 2 és fél éves és 8 hetes), így alaposan utána néztünk, hogyan is lehet szabályosan utaztatni a gyerekeket.


Elöl valóban csak akkor utazhat gyermek, ha nincs légzsák, vagy ki van kapcsolva, bármilyen biztonsági ülésben van is. A hordozót vagy az ülést menetiránynak háttal kell bekötni. A gyermekbiztonsági üléseket így is be lehet kötni, az ülés rajzán rajta is van, hogyan kell. Ilyen helyzetben két éves koráig tud kb utazni a kicsi.

De az enyémek nagynövésűek és már korábban sem fért el így a lábuk.


Az első ülésen menetirány szerint csak a 150 cm-nél magasabb gyerekek utazhatnak, de akkor már nincs szükségük ülésmagasítóra sem, addig a hátsó ülésen utazhatnak csupán hárompontos biztonsági övvel rögzített gyermekülésben menetiránynak háttal 0-9 kg-ig , menetiránnyal szemben 9-18 kg (kb 3-4 éves korig). Utána háttámlás vagy anélküli ülésmagasítóban az autó biztonsági övével bekötve. A különböző ülések használati útmutatójának és a gyermek magasságának, súlyának megfelelően.


Ha most vásároltok ülést, az oldalán lévő matricán lévő számsort és kódokat is meg kell nézni, mert januártól a rendőrök büntetnek a nem megfelelő biztonsági gyermekszállító eszközökért is.

2008. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
50%
de bizonyítottan a gyerekülés legjobb helye hátul középen van, ez a legbiztonságosabb a gyerek számára.
2008. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!