Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesem három betűt téveszt,...

4 évesem három betűt téveszt, az r-t, az s-t és időnként az l-t. Ennek ellenére mégis néha olyan érthetetlen a beszéde, miért?

Figyelt kérdés

nagyon jó szókinccsel beszél, ezt mondták az óvodában.

- r betű helyett j-t mond, vagy valahogy torokból... (ez ráér még tudom, emiatt nem aggódom még)

- l betű (j-t mond, de már időnként l- is kijön. Sok l-betűs mondókákat olvasok neki az utóbbi hetekben)

- s betű (sz-t mond helyette)


többi betűt a helyén mondja, figyelem alaposabban már hetek óta, és nincs más betű hiánya, mégis néha annyira nem tiszta a beszéde

hol hadar, hol magasabb hangon beszél (szerepjátéknál)


ha ezeket a betűket téveszti "csak", akkor miért tűnik mégis olyan érthetetlennek néha a beszéde?



2015. ápr. 7. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet, hogy a többi hang képzése körül sincs minden rendben, csak a te füled nem elég képzett, hogy pontosan meghalljad. De szerintem se aggódj, esetleg kérdezz körbe a környéken, hogy mennyire jó nálatok az oviban a logopédiai ellátás, megfelelő lesz-e vagy jobb, ha magán logopédust kerestek.
2015. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az oviban van logopédia, és majd jövőre foglalkoznak vele. De addig is, én is figyelgetem.

hetek óta szinte olvasom, zabálok a betűit, ami még lejött, hogy néha A-san beszél, tehát az Á-t is A-nak mondja

ez is bezavarhat?

a sok logopédia inkább a mássalhangzókra megy rá, de mi a helyzet a magánhangzókkal?

2015. ápr. 7. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 4 éves, most már van R és K hangja, ezek eddig hiányoztak. Egyre szebben pörög pl az R, de ha gyorsan beszél, vagy sok mindent akar mondani, akkor elég csúnyán beszél ő is. Szerintem nagyban függ a szövegkörnyezettől is, hogy az adott hang mellett milyen más hangok vannak.

De még van egy éve, hogy tisztuljon, ha meg nem, akkor nálunk is van logopédus az oviban.

2015. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát nálunk, amíg nem teljesen oké az L betű, addig R betűről nem is álmodom :)
2015. ápr. 8. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, először nálunk is J volt az R. Aztán lett belőle L. És most már megy az R is. :)

De pl a nevét nem tudja kimondani. Larának hívják. Régen ez Jaja volt. Aztán lett Laja. Most meg Rara. :D :D :D

2015. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!