Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordul nálatok is időnként,...

Előfordul nálatok is időnként, hogy belázasodik a kicsi 1-2 napra, látszólag minden ok nélkül?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett (20 hónapja), 2-3 alkalommal fordult elő az, hogy estére belázasodott, és tartott másnap estig. Ilyenkor láz elleni kúpot szoktam adni, negyed óra alatt érezhetően leviszi a lázát. Most is előfordult pár napja. Rágófogai hiányoznak csak, de megnéztem, egyik se készül még közvetlenül kibújni (de amúgy állandóan a szájában a keze és nyáladzik). Nincs megfázva sem.

Mi oka lehet? Ez estétől másnap estig tartott, se előtte, se utána nem volt semmi baja.



2014. jún. 23. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk is volt hasonló, de csak akkor, ha több foga jött egyszerre, vagy amikor az örlőfogak bújtak ki.
2014. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és 1 nap után mindíg megszünt a láz??Nem lett beteg?

Mert akkor lehet valami gyenge vírus vagy a foga!

2014. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak egy-két és három napos lázas vírusok, ahol semmi egyéb tünet nincs csak a láz.
2014. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell komoly betegség,vannak ilyen gyerekek akiknek a szervezete egyből lázzal reagál mindenre.Kisebbik fiam 19 hónapos, és fogalmam sincs hányszor volt már lázas...rengetegszer.A decemberi hónapunk úgy nézett ki,hogy péntek estére vagy szombat reggelre belázasodott,vasárnap estére már jól volt,szóval dokihoz fölösleges lett volna elvinnem.

Most konkrétan azért volt 2 napig hőemelkedése,mert ment a hasa,de nem vírustól,hanem túl sok meggyet evett...:/

Én már mindenhova viszek magammal lázmérőt,lázcsillapítót,még csak a fogára se tudom fogni mindig a lázat.

De unokaöcsém is ilyen,már nagyobb gyerek,de egy hosszú fárasztó autóút után pusztán a kimerültségtől belázasodik.

Vannak ilyen típusú gyerekek.

2014. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A láz vasárnap szűnt meg, azóta nem volt kaki, ma viszont lett és hasmenés-szerű volt (megjegyzem, soha nem ment még a hasa). Nem engedi megnéznem a fogait, így jó alapos kézmosás után megpróbáltam hátranyúlni neki, hogy érzek-e valamit, de nem sikerült, mert megharapott. Bal oldalt még engedte, de jobb oldalt egyáltalán nem. Egyik fogával se szenvedett ennyit, úgy tűnik az őrlőfogaival lesznek gondok, lehet lassan kibújik.. Csak találgatni tudok.

2014. jún. 24. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam nagyon konnyen lazasodo, csecsemokora ota. Raadasul viszonylag magas laza is lesz rogton. Mi is mindenhova lazmerovel es lazcsillapitoval megyunk :) Neki is rengetegszer volt egy napos laza, minden egyeb tunet nelkul.
2014. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!