Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdeklik már a betűk 4 évesete...

Érdeklik már a betűk 4 éveseteket? Ismeri már az ábécét? Ti hogyan tanítottátok meg gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

4,5évesem kb 3-4 hónapja kezdte el érdekelni, reggelente a reggelizöpehely dobozon kérdezgette a betöket, de minden nap.

Most már letudja írni a nevét, a barátnöje nevßet és azt, hogy mama, papa. Ezeket kérte, hogy írjam le neki, és utánna átmásolta, most már megy neki másolás nélkül.

2015. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én majdnem 3 évesemet is érdekli már. Végig kérdezgeti a fotelágyon a betűket (városnevek a minták rajta). Természetesen nem ismeri az ábécét, de az A és S betűt már felismeri :)
2015. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha fogékony rá, akkor érdekelheti.


Lányomat 4 évesen elvarázsolták a számok. A betűk nem, de a számok...egyszerűen érdekelte őt, és kérdezte, nézte, megkereste az újságokban, a könyvekben a számokat. Nem kellett külön tanítani, felfedezte. Aztán utána számolni is elkezdtünk, amikor láttam, hogy ennyire érdekli (ujjammal mutogattam a számokat, ő meg számolta).


Bátyám anno 4 évesen kezdett olvasni, imádta a betűket! Úgyhogy, ha egy gyereket érdekel, akkor az látszódik, és lehet vele foglalkozni (pl. leírod neki a betűket, mondod mit írsz, mutatod az újságokban a betűket, vehetsz neki betűs kockákat, és azokkal kirakóztok stb).

2015. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha érdekli, és kérdezi, akkor persze válaszolj, de konkrétan tanítani ne tanítsd, egyrészt lehet másféleképpen tanítod, másféleképp alakítod ki a logikáját, mint majd a suliban, és különbözni fog a többiektől, másrészt unatkozni fog órán, ha kicsit elevenebb, nem csendben hallgatja a többieket, hanem rosszcsontkodik, így már elsőben ráragasztják a rosszgyerek jelzőt, akkor meg aztán vége...

Hidd el, láttam pár ilyet :( Szóval ha kérdezi, válaszolj, de tanítani ne tanítsd

2015. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sandrachnologic ***** válasza:
3,5 eves a fiam, odavan a betukert es a szamokert. 15-20 betűt ismer fel teljes biztonsággal, allandoan olvasok vele, van hogy órákig, mert mas nem érdekli olyankor, csak hogy melyik betű melyik... A szamoknal detto, 30 számol oda-vissza Magyarul, 10-ig angolul szinten oda es vissza is. Lehet, hogy nem jo, de nem akaró elnyomni a twrmeszetes érdeklődését.
2015. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az én 4 éves fiamat a számok érdeklik leginkább,folyamatosan számol. :) Néha megkérdezi,hogy ez milyen betű,de semmi több.De nem erőltetem.
2015. ápr. 8. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ikerfiaim 2,5 évesen a legtöbb nagybetűt felismerték. Volt egy puzzle játékuk, ahol rajta voltak a betűk, kérdezgették, mi van rajtuk. Én mindenhez hozzátettem egy szót, amit azzal a betűvel kezdődött, pl. volt a dédi betű, mama betű, stb. Így is jegyezték meg, és sokáig foglalkoztatta őket. Először azt hittem, hogy tkp a puzzle darabkákat jegyezték meg, de nem, mert könyvekben is felismerték a nagybetűket.


Most 4 évesek, és nem sok maradt meg a régi tudományból, csak a családban előforduló nevek kezdőbetűit ismerik fel, meg pár könnyebbet, pl. x és hasonlókat.

2015. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2.5 évesem a magyar abc-t kívülről tudja. Autista. Nem lenne baj, ha nem tudná. 😞
2023. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!