Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesednek megvan a 100...

2 évesednek megvan a 100 szavas szókincse?

Figyelt kérdés
Mi még csak kb 20 szónál tartunk. Nagyon aggódok miatta. Státuszon az orvos csak legyintett rá. Azt mondta, majd beszél annyit nemsokára, hogy unni fogom... Nem nyugtatott meg. Most olvastam, hogy 2 évesen már minimum 100 szót kellene használniuk. Ettől elég messze járunk. Más gyerekek ilyenkor már mondatokban beszélnek.
2015. ápr. 15. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Fiam egyáltalán nem beszélt még. 2 hónappal 3. szülinapja előtt kezdett beszélni.
2015. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ez a legnagyobb hülyeség, amit mostaában hallottam. Dolgoztam bölcsiben, a gyerekek 95% nem mondott 100 szót 2 évesen, még véletlenül sem. Szerintem csak azért mondják ezt, hogy beparáztassák a szülőket, és rohanjanak is gyorsan logopédushoz, külön fejlesztőhöz, mert jaj, nem fejlődik a gyerek, ahogy kell. Nyugodj meg, teljesen jól fejlődik a gyerek.
2015. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Sok gyerek még egyáltalán nem beszél 2 évesen. A lényeg, hogy meg tudja értetni magát, és 3 éves korára kezdjen el beszélni. Ha egy-egy dologban elmarad a gyerek a státusz szerint "kötelezőtől" az nem baj.
2015. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
És nem, más gyerekek sem beszélnek 2 évesen szép mondatokban. Az a ritka, aki igen, de ez nem verseny, nyugi, beszélni fog a tied is.
2015. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"2 évesen már minimum 100 szót kellene használniuk"

Ki szerint?


Hú, akkor a fiam fogyatékos lenne?

hétvégén lesz 2 éves, és 6 db szót tud mondani. Viszont én nem aggódok miatta.


Szóval a "más gyerekek" azért kicsit tág fogalom.

Vannak, akik másfél évesen beszélnek, vannak akik 2,5 évesen.

Vannak gyerekek akik nem beszélnek ennyit sem, mint a te gyereked.


Ne görcsölj erre rá, mert éreztetni fogod a gyerekkel.

2015. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a lányom másfél évesen kétszavas mondatokban beszélt, 22 hónapos korától majdnem hibátlanul ragozva, teljes mondatokban beszél. De! A fiam anno 2 évesen még csak mutogatott! Úgy írattam be 2,5 évesen oviba, hogy pár szót mondott csak. Aztán jött a nyár és hirtelen elkezdett mondatokban beszélni. Azért írtam mindezt le, mert még családon belül is hihetetlen különbségek vannak gyerekek között, szerintem egyátalán nem kéne aggódnod, majd egyszer csak nekiáll csacsogni, és akkor majd már visszasírod ezt az időt :D
2015. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk a két véglet van:)

Lányom 3 évesen kezdett beszélni. Addig baba nyelven halandzsált. Mivel későn kezdett el beszelni, le van maradva a beszédben a kortársai hoz képest, ezért sok fejlesztés kell neki Logopédussal, fejlesztő pedagógusokkal...

Sajnos az átlag aki nem kezd el 2 évesen beszélni, annak gondjai lesznek később a beszéddel, nem helyesen ejti majd ki a betűket, ezáltal nem lesznek érthetőek a szavai.... Ezért is kérdi meg a védőnő, orvos, hogy mit, mennyit beszél a gyerek.

Sokan az mondják minél később kezdjek beszélni, annàl szebben beszél majd... Na ez a legnagyobb hü@ség ami létezik, mert oka van hogy miért nem beszél a gyerek... Valami nincs rende nála!

A fiam 1,5 éves, 5 mondókát el tud énekelni félig, vagyis az első versszakot, és megvan a 200 szavas szókincse, mert van egy könyvünk, aminek az első 200 szavam a címe, s mindent tud benne mi micsoda ha kérdem:)

2015. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 2 évesen már egész érhetően beszélt. A státuszon volt egy kérdés, h egyszerű mondatokat mond -e. Háát, ha jól meggondoltuk egymás után mondott három szót, amik összefüggtek, akkor talán. 25 hónaposan már sokkal jelentősebb szókincse volt, akkor még össze tudtam írni, h miket tud, 26 hónaposan éjjel-nappal beszélt. Napok alatt változhat.
2015. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy a 3 évessel vagy a 10-es keverték össze.


Èn külflödön élek, itt van egy lista minden gyerek eü könyvében aminek meg kell feleni, és 2 évesen 10 szót kell tudni. De ha ezt nem tudja és nincsen fizikai problémák akkor még várnak.

De tudnia kell 2 évesen hangutánzó dolgokat mint nino, vauvau. Ha egy tüzolto megy az utcán fel kell rá figyelnie és mondani nino.


Ne aggodj 20 szóval már nagyon jók vagytok.

2015. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1,5 éves a lányom, de csak 2 szót tud: nem, de.

Ilyen idosen a nagylányom folyékonyan beszélt. Minden gyerek már.

2015. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!