Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesednek megvan a 100...

2 évesednek megvan a 100 szavas szókincse?

Figyelt kérdés
Mi még csak kb 20 szónál tartunk. Nagyon aggódok miatta. Státuszon az orvos csak legyintett rá. Azt mondta, majd beszél annyit nemsokára, hogy unni fogom... Nem nyugtatott meg. Most olvastam, hogy 2 évesen már minimum 100 szót kellene használniuk. Ettől elég messze járunk. Más gyerekek ilyenkor már mondatokban beszélnek.
2015. ápr. 15. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam, 100 szót még nem tud kimondani, de mostanában minden napra jut 1-2 új szó is. Szerintem kb. 50 szót érthetően kimond. Ezeken felül angol szavakat is egyre többet mond. Én angoltanár vagyok, hallja, ahogy foglalkozom a tanítványaimmal, plsz rengeteg angol gyerekdalt is tudok, úgyhogy nem direktbe, de foglalkozom angol nyelven is a fiammal. Úgy látom, van értelme, mindent megért, ráadásul egyre több szót ki is mond. És nem keveri a nyelveket.
2015. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

22 hónapos fiamnak max 20 szavas szókincse van, ha szónak lehet nevezni azt is, hogy tátá, pápá, meg persze a nem szó ami elég sűrűn hangzik, ezen kívül: ita (hinta), aja (anya), ci (cica), gól (labda), apa, kocsi, mama, iii (inni), ké (kérek) és még egypár hasonló.

Nem aggódom, a hangokat tudja képezni, a bonyolultabb szavak még nem mennek, de minden más téren ügyes, mindent megért. A nagyfiam 2 éves koráig meg sem szólalt, a középső lányom meg 1 évesen mondatokban beszélt, viszont ő pl. járni nem járt csak 15 hónaposan, ennyire különbözőek a gyerekek.

Ne aggódj, ez normális, viszont amivel segíthetsz, nézegessetek képeket, képeskönyvet, amin egy-egy tárgy képe van, nevezzétek meg közösen, mutasson rá ő is, ismerje fel, mondókázz, énekelj neki sokat, tanuljatok együtt mozgásos mondókákat, ha beszélsz hozzá, mindig fordulj felé, hogy lássa a szádat, hogyan kell artikulálni az adott szót. Ja és ne nagyon sokszor ültesd tévé, mese elé, mert állítólag káros ebben az életkorban, amikor a beszédfejlődés indul, ha a gyermek csak hallja a szavakat és nem látja a kimondott szónál az ajakmozgást, így nem tudja utánozni, lásd a rajzfilmeknél pl.

2015. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Dehogy volt meg neki. 2 hónap múlva lesz 3 éves, gyönyörűen, összetett mondatokban beszél, olyan szavakat használva, hogy csak lesek. Ne aggódj, tökéletesen rendben van a gyereked.
2015. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A kisfiam 22 hónapos kora óta összetett mondatokban beszél, nagyon hamar megtanult beszélni, másfél évesen volt kb. 100 szavas szókincse, de a hasonló korú gyerekek az ismeretségi körben átlagosan nem tudtak így beszélni. Szóval nem vagytok semmivel elkésve, majd fog beszélni annyit, hogy majd áldás lesz néha 5 perc csend!:)
2015. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A lányom ennyi idősen hibátlanul, összetett mondatokban beszélt, a fiam meg kb. 3 szót mondott. Mindkettő normális, a fiam 5 éves, van még egy kis beszédhibája, de semmi komoly, és egész nap szövegel.
2015. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém 2 éves kora után kezdett mondani szavakat. Előtte csak szótagokat használt és mutogatott. 2 éves kort mikor betöltötte elkezdet beszélni.. Érhető volt, összefüggő mondatokat használt. A védőnővel beszélgettem ma pont erről. Azt mondta, hogy nem kell megijedni, ha nem beszél a gyerek. Attól, hogy nem beszélnek, 2 éves korukra a gyerekeknek 1000 szóból áll kb a szókincsük, csak nem használják. Ettől függetlenül értenek mindent és majd el jön az idő, amikor megszólalnak. Ne izgulj. Egyszer majd azt veszed észre, hogy be nem áll a szája :D
2015. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
aktiv,vagy passziv szókincs?mert attól ,hogy nem mondja,biztos ismer még 200-at is.ha rákérdezel,megmutatja..-semmi gond vele.én oviban vagyok 28 gyerekkel-ebből elég,ha 5egyszerre beszél "le sem lehet lőni őket"
2015. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!