Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 4 évesen még "kétkezes...

Baj, ha 4 évesen még "kétkezes" a gyerek?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves volt februárban. Mindig is kétkezes volt, vagyis jobb és bal kézzel is csinált dolgokat.

Ez már csökkent, javarészt jobb kézzel rajzol, de előfordul, hogy ballal, és azzal is ügyes.

Ma ebéd közben kérdezte, hogy "Anya, itthon lehetek bal kezes?". Nem értettem, aztán mondta, hogy az óvodában nem engedik, hogy bal kézzel egyen, mindig át kell vennie a jobb kezébe. Pedig ugyanolyan ügyesen eszik bal kézzel is.

Egyébként én is sok mindent bal kézzel csinálok, pedig alapvetően jobb kezes vagyok. De ballal nyitom az üdítős, befőttes üveget, bal kézzel keverem a kávét.

Szerintetek baj, ha mindkét kezét használja? Vagy szóljak az óvodában, hogy hagyják, majd eldől?


2015. ápr. 19. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy 6 éves korra dől el, hogy milyen kezes lesz. Én mindenképp szólnék az oviban, hogy hagyják, hogy úgy egyen, rajzoljon, akármi, ahogy neki kényelmes.

Én bal kezes voltam, de a drága jó apám úgy gondolta, hogy jobb lenne,ha jobb kezes lennék. Így 2. osztályban átszoktatott jobb kézre. Azóta is zavar van a fejemben, a balt, meg jobbat illetően. Szerintem hagyni kell, hogy magától alakuljon ki.

2015. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy az oviban erre rászolnak.

Szerintem semmi de semmi képpen sem szabad erre rászolni.

Még akkor sem ha tudatosan cseréli át és mindenképpen ballal akar enni. Ha ilyet is csinálna akkor is csak ügyesíti a bal kezét, és abban semmi baj nincsen.

Az emeberek nagyon nagy része kétkezes és csak egy része bal vagy jobb kezes.

Èn is sokmindenben két kezes(vágni és enni), de már rám(34 éves vagyok) sem szoltak rám oviban, hogy miért vágok fordítva.


Èn kiakadnék eze az tuti, és kérdöre vonnám az ovonöt, hogy miért is baj neki ez?


Még az iskolában sem szabad ezt megtiltani. Esetleg a tanár mondhatja, hogy az ügyesebb kezével(és mindegy melyik) írjon az órán és otthon gyakoroljon a máskkal is ha van hozzá kedve, hogy az ügyesebb kezével gyorsabban késsz legyen. De csak akkor ha az ügyetlenebbel nagyon lassú(nem felyezi be a feladatot), vagy olvashatatlan.

2015. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megnyugtatnám a gyerekemet, hogy nyugodtan használja azt a kezét, amelyiket szeretné, valószínű egy idő után úgyis kényelmesebb lesz csak az egyiket használnia. Ha mégsem, akkor meg kétkezes lesz. Ezt megpróbálnám megértetni a gyerekkel, illetve megmondanám neki, hogy beszélek majd az óvónénivel.


Az óvónőt meg kérdőre vonnám és megmondanám neki, hogy a gyerek hadd használja azt a kezét amelyiket akarja. Ne szóljon bele.

2015. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azt hittem ez már rég a múlt, hogy a gyereket arra akarják kényszeríteni, hogy azt a kezét használja, amit az oktató jónak lát... mégsem?


Miért volna baj, ha valaki mindkét kezét használja? Én a bal kezemmel egy vonalat sem tudok húzni...a bátyám meg rajzol mind a két kezével...baj az, ha valaki ügyesebb?

2015. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rászólnak az oviban??? Jézusom.... Én 41 éves vagyok, és sokszor a bal kezemet használom sok tevékenységhez.(pedig jobbkezes vagyok).
2015. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem is meglepett, hogy rászól az óvónő... De majd holnap akkor beszélek vele. Én sosem szóltam rá, hogy melyik kezében fogja a ceruzát, vagy melyikkel eszik. Úgy voltam vele, hogy majd eldől. Legkésőbb az iskolában, ahol meglátja, melyikkel egyszerűbb neki írni.
2015. ápr. 19. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak kétkezes emberek...óvonéni nem hallott róluk?

A bátyám teniszezik...határozott előnye van a kétkezességből.

2015. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az óvónőnek szólni kellene,hogy ne befolyásolja a gyereket semmilyen irányba,a természet tudja a dolgát ,majd eldől . És igen,normális,hogy 4 évesen még kétkezes,de ezt egy pedagógusnak illene tudnia ,ezért nem is értem az óvónéni hozzáállását.
2015. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem normális. Majd iskolás korára/ban eldől, melyik kezével kényelmesebb neki az írás, rajzolás, addig meg hadd próbálgassa mindkét kezével.

Én is kétkezes voltam, emlékszem, hogy 4 évesen simán megcsináltam azt, hogy jobb kézzel írok, ballal meg eszem a tejbegrízt :D (nem írtam el, 4 évesen írtam-olvastam, mondjuk épp ezért fogom a mai napig furcsán a tollat-ceruzát, mert magamtól tanultam meg; mire mutatni akarták hogy hogy kell fogni, már nem tudtam átszokni)

azóta a dolgok 80%-át jobb kézzel csinálom, azzal írok, de pl. enni mindig azzal eszek, amelyikkel épp jól esik, random bármelyik kézzel kavarok kávét, pakolok, fésülködök stb. gyanítom, hogy az írást is csak amiatt tanultam meg jobb kézzel, mert az asztal mellett ahol megtanultam, úgy van a fal hogy a bal könyököm nem fért volna el ha azzal írok. Ha festek, akkor pl. mindkét kezemben van egy ecset és felváltva festek velük, ha hátteret vagy nagyobb felületet csinálok, akkor egyszerre.


Amúgy nekem apám ilyen kétkezes.


Én csak azt nem értem, hogy az óvónénik miért szólnak rá. Elég régóta áll az a vélemény, hogy a balkezesség nem káros, nem kell a gyereket jobb kéz használatára kényszeríteni mert az többet árt, mint használ.

2015. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Én kislányom is 3.5 éves és két kezes,múltkor megemlítette az óvónő,hogy észrevették,de nem szólnak érte neki ,szerintem is beszélj az óvónővel,hogy miért ne használhatná mindkét kezét.Az Én kislányom jobbal rajzol,de ballal eszik,ballal dob.
2015. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!