Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 62 kg-os gyerek kinyomja...

Egy 62 kg-os gyerek kinyomja magát 30-szor fekvőtámaszba, akkor kétkezes súlyzón is kinyom ennyit, mármint 62 kg-ot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fekvőtámasz elsősorban a válladat és a karod izmait mozgatja meg.

A szabályos fekvenyomásnál pedig a mellizom jut döntő szerephez. Így a adódhat olyan szélsőséges példa hogy valaki meg tud csinálni 300fekvőtámaszt 65 kilósan viszont 30 kilóval se tud fekvenyomni.

2010. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem..köszi a választ...én azért 50-et simán kinyomok..:D

30 at meg főleg..

2010. dec. 27. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

jó te nagyon menő vagy


fekvőtámasznál nem az egész testsúlyodat nyomod ki, ezt tudd!

2010. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges hogy kinyomja, de nem azért tudja kinyomni mert tud fekvőzni nincs kapcsolat a kettő között. Ez most olyan hogy bicepszre húzódzkodni tudok 17-et 90kg-os létemre. Erősen kétlem hogy akkor 90kg-os francia rúdas bicepsszel is megtudnám ismételni ennyiszer :D
2010. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaa...valahogy gondoltam...de akkor mostmár tom h a kettő nincs összefüggésben egymással..
2010. dec. 27. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:

17.33 hát ja... mivel a húzódzkodás 60%-ban hátizomból megy. Az állva bicepsznek ehhez semmi köze :D


Első válaszoló, gratulálok... a fekvőtámasz főleg a kart, és a vállat dolgoztatja meg??? Kis anatómiát tanulhatnál.

A tricepsz dolgozik, de csak a felső harmadban. A váll szinte egyáltalán nem. A fekvőtámasz ugyanúgy a mellizmot veszi főleg igénybe, mint a fekve nyomás.

De mivel -és ezt már írták előttem- a láb lent van a földön, így a testsúly kb. felét az viszi. Tehát ha egy 100kg-s ember tud nyomni egy szabályos fekvőt, az kb a felét tudja tutira kinyomni fekve.

2010. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, ha a lábát is a levegőben tartja végig, és csak a keze érintkezik a talajjal.


Amúgy attól, hogy 62 kilósan tudsz fekvőzni, még simán nyomhatsz 700 kilóval is fekve, ha bírod :D

2010. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!