Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 4 évesen még "kétkezes...

Baj, ha 4 évesen még "kétkezes" a gyerek?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves volt februárban. Mindig is kétkezes volt, vagyis jobb és bal kézzel is csinált dolgokat.

Ez már csökkent, javarészt jobb kézzel rajzol, de előfordul, hogy ballal, és azzal is ügyes.

Ma ebéd közben kérdezte, hogy "Anya, itthon lehetek bal kezes?". Nem értettem, aztán mondta, hogy az óvodában nem engedik, hogy bal kézzel egyen, mindig át kell vennie a jobb kezébe. Pedig ugyanolyan ügyesen eszik bal kézzel is.

Egyébként én is sok mindent bal kézzel csinálok, pedig alapvetően jobb kezes vagyok. De ballal nyitom az üdítős, befőttes üveget, bal kézzel keverem a kávét.

Szerintetek baj, ha mindkét kezét használja? Vagy szóljak az óvodában, hogy hagyják, majd eldől?


2015. ápr. 19. 12:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nézesd meg őt egy fejlesztőpedagógussal, ő megmondja neked, hogy melyik keze a domináns, melyik szeme és melyik lába.

Így akkor ti is tudtok neki majd segíteni.

2015. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!