Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen naptejet ajánlotok...

Milyen naptejet ajánlotok (kell egyáltalán? ) 11-12 hónapos korúnak v később, ami nem szívódik be a bőrbe és nincsenek benne kémiai vegyületek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak babaknak keszult naptejek, persze hogy kell.
2015. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Naptej mindenképp kell, ha napra viszed (de még az árnyékos fa alatt is érik a sugarak). A bőrbe mind beszívódik, mivel krém. Mi ezeket szoktuk venni: La Roche-Posay Anthelios DP naptej gyermek FF 50+ vagy Vichy Capital Sol.naptej FF50+ gyermek (amelyik épp akciós). Mindben vannak kémiai vegyületek (de hát a vitamin is az!), talán az ártalmas anyag ezekben a kevesebb. Patikában lehet kapni, nem túl olcsó.
2015. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezek kémiai szűrőtől mentesek, nyugodtan lehet 1 éves kor alatt is használni. És igen, kell a naptej.

2015. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen kell napozó krém, de nem csak a babáknak hanem mindenkinek aki szabad bőrfelületét akarja órákig a napon süttetni.


Egyébként nagyon el vagy tájolódva a "kémiai vegyületek" tekintetében.

Körülöttünk minden és mi magunk is kizárólag kémiai elemekből és azokból felépített kémiai vegyületekből állunk. :-)

Így hát természetesen a ma reggeli szendvicsed, a kert végében álló fa az általad folyamatosan belélegzett levegő is kémiai elemekből és kémiai vegyületekből áll.

Mi másból lenne bmeg??? :-D

2015. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ok, kevertem a kémiai szűrővel a émiai vegyületet


nagyon régen hallottam erről és nem emlékeztem pontosan, csak a lényegre, hogy babáknak, gyerekeknek inkább zsírosabb a krém a bőrén, mert az a jó ha nem szívódik be, de ugye felnőttek már nem akarnak csillogó csúszós mázúak lenni, így a nekik való készítmény már beszívódik és olyan anyagokat tartalmaz, ami gyereknek nem jó, vagy akár káros, kémiai szűrőket vagy mit.

2015. ápr. 24. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

A "kémiai szűrő"-nek semmi értelme.

A napozó krémek feladata a Nap ultraibolya sugarainak a kiszűrése. Vagyis a napozó krémek UV-szűrőket tartalmaznak és nem "kémiai szűrőket". :-)


Ezek kivétel nélkül mind-mind kémiai vegyületek. A leghétköznapibb ezek közül a falfestékek pigmentjeként széles körben felhasznált titán-dioxid.


A bőrbe bizonyos mértékig minden azzal kontaktusba hozott anyag beszívódik. Van ami jobban van ami kevésbé.


Most nem értem mi az amit szeretnél elérni vagy elkerülni.


Gondolom nem akarod, hogy a Nap káros sugarai kárt tegyenek a gyermeked bőrében testében.

A félelem jogos, hiszen az intenzív napsugárzás jelentősen növeli a bőrdaganat kialakulásának kockázatát illetve intenzíven roncsolja a szerkezetét. Továbbá sokkal gyorsabban is öregszik a bőr a sok napozástól.


Ha ezektől szeretnéd a gyermekedet megvédeni a legegyszerűbb és legtisztább megoldás a ruha! :-)

2015. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Létezik "fizikai" és "kémiai" fényvédő, bár nem tudom, mi a hivatalos neve. Az első nem szívódik be a bőrbe, hanem azon védőréteget képezve visszaveri a sugarakat. A másik beszívódik, és a sugarakkal kölcsönhatásba lépve fejti ki hatását. Mivel se bőrgyógyász, se kémikus nem vagyok, ennél pontosabban nem tudom, hogy melyik hogy működik. Itt van néhány link a témáról:

" [link]

" [link]

2015. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!