Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek autista a 2éves...

Szerintetek autista a 2éves lányom vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nagyon Félek Nehogy autista legyen a kislányom

A félelmem onnan indul hogy öcsém súlyosan autista és értelmi szellemi fogyatékos.

Viszont én csak róla tudok példát nézni hogy van e hasonlóság de ő mivel súlyosan az ezért nem jó példa.

Olyan anyukákat kérdeznék akik tapasztaltak ebben.

Szóval leírom a lányom viselkedését.

2éves még nem beszél csak 3-4szót mond viszont sokat halandzsázik.

Elég sokszor sorbarakosgatja a játékait viszont rendesen is játszik velük ahogyan kell.

Örömében repked.

Utasításokat mégcsak most kezdi végrehajtani de mostsem az igazi.

Eddig nem mutogatott dolgokra sem viszont Mostmár ezt is elkezdte szép lassan.

Építőkockázik,rajzol,kirakja a kirakósokat,szeret mesét nézni.

Szemkontaktus van.

Szeret ölelgetni puszilgatni.

Érzelmeket kimutat

Kipróbáltam mit tesz ha elkezdek sírni ,rögtön odajött megfogta az arcom és már görbített is 😊

Imádja az állatokat ,meg is eteti fűvel a tyúkokat

Ha valamit szeretne akkor megfogja akezem és odahúz vagy az a -3-4 mondja hogy inni ,enni,anya,deje,mama

Inni iszik egyedül enni is

Kanállal még próbálkozunk de halad

Rossz evő válogatós de az Apja is az.

Még nem szobatiszta.de nem is próbáltuk még rászoktatni majd most hogy jön a jóidő.

Érti a viccet.

Sokat nevet.

Viszont öntörvényű és makacs

Hisztis is.

Talán picit Mostmár javult.

Nem int pápát és nem küld puszit sem.

Nem bólogat igent vagy nemet.

Nagyából azthiszem Ennyi.

Szóval kétes érzéseim vannak.

Néha azt érzem baj van néha pedig azt hogy tuti nincs csak egyszerűen elvan maradva.

Ja most voltunk neurológián ott azt mondták nem gondolnák hogy autista.

Szeptemberbe kell menni anyagcsere vizsgálatra.

Szóval ki mit gondol ??



2015. máj. 5. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nem az!
2015. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

menj el és vizsgáltasd ki. mi is 2 évesen vittük.

2 dolog lehet: nem az és megnyugszol, nem fogsz ezen kattogni folyton!

az, és elkezditek idő előtt a korai fejlesztést ami mint tudjuk ebben a korban csodákat tesz!


azt, hogy mi itt azt írjuk nem az, meg fog nyugtatni? engem nem nyugtatott meg :) igaz, mi nem is azt kaptuk, hogy nem autista, de se baj, intenzív fejlesztést kap és most már nem tudják, hogy mi van... remekül kompenzál az tuti, de már gyanún sincs :)

amiket leírtál abból nagyon sok minden volt nálunk is... pl. mutogatniuk 1 évesen már kellett volna, nem jelzi a nemet-igent, nem int pápáp, stb. ezek azért csak ott vannak...

2015. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Teljesen normális kislányod van,az enyém is ilyen volt még egy fél éve 2 évesen.
2015. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem átlagos kétévesnek tűnik. Nem minden gyerek fejlődik egyformán, van személyiségük, más érdekli őket. Az én lányom pl kétévesen egyáltalán nem beszélt, de kiválóan elmutogatott szinte bármit.
2015. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én elvinném kivizsgáltatni, főleg, hogy van a családban érintett. Azért alap tünetek vannak, ez elég indok a kivizsgálásra! Ha budapesti vagy, akkor a Bethesda korai fejlesztőjét ajànlom. Nekem négy és fél éves autista fiam van, nemrég kapta meg még csak a diagózist, pedig már évek óta vizsgálgatjàk és azóta kap fejlesztéseket is. Kétévesen több tünete volt, de a fiúknál tipikusabban jelentkezik az autizmus. A korai fejlesztés nagyon fontos!
2015. máj. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nézd meg az autizmus alapítvány honlapján a 46 oldalas jelentkezési kérdőívet. Onnan kiderül van-e/volt-e más tünet is, amit te estleg nem is gondolnál annak!
2015. máj. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszia a válaszokat.

Igen azért vittem a neurológiára és szeptemberben pedig majd az anyagcsere vizsgálatra és majd ott meglátják hogy tovbb kell e mennünk.

Remélem nem.

Az elmúlt 1hónapban rengeteget fejlődött.

Igen bennem is ott motoszkál mert ügye ezek az autisztikus tünetek...

De rettegek tőle.

Tudom min megy keresztül öcsém és a szüleik.

Direkt azért mertem válalni gyereket mert minden orvos azt mondta ez nem örökölhető.

Hát ha az akkor ne mondja nekem senki hogy nem örökölhető 😞

Hát igen így teljesen kétségek közt vagyok.

Azt mondta a védőnő is hogy várjunk egy picit hogy hogyan fejlődik mert szerinte sem az.

Az autisztikus tünetek meg úgytudom sok egészséges emberben is ottvannak.

Szerintem még bennem is.

Sajnos azért rettegek tőle mert öcsémnek semmi élete nincsen 😢

Félek hogy a kislányomnak sem lesz rendes élete.

Ezért Félek a válaszoktól az orvosok válaszaitól.

2015. máj. 6. 07:57
 8/15 anonim ***** válasza:
Leirasod alapjan nem ertem miert gondolsz autizmusra. Mert nem beszel? Ahogy irtak nem fejlodnek egyforman... irod, hogy erzelmeket kimutat, ez klassz. Makacs... az enyemek is azok... ha megnyugtatna vidd el. Mert ugye az ocsed is erintett. A kislanyodnak esetleg korai fejlesztes javasolt, de nem hinnem, hogy autista.
2015. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért nem akkora tragédia az sem, ha esetleg autista a kislányod! Sokan közülük élhetnek teljes életet! A fiam normál oviba jár, aki nem ért hozzá az észre sem veszi, hogy autista. Neki is minden esélye megvan a teljes életre. De ha súlyosabb lenne sem cserélném el 5 egészséges gyermekre! Hatalmas kincs, hogy ő van nekünk. Nagyon értékes ember!
2015. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen természetesen én sem cserélném el semmi pénzért.

Viszont mindenki azt szeretné ha egészséges lenne a gyereke.

És hogy boldog legyen.

Viszont nagyon kevés autista élhet rendes életet.

Sajnos nekem az elrettentő példa az öcsém.

2015. máj. 6. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!