Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy 21 és egy 24 éves...

Van egy 21 és egy 24 éves gyermekem. A 21 éves fiam autista. Tudomásom szerint családi pótlékot és járadékot is kap utána a volt feleségem. A 24 éves lányom főiskolára jár. Technikusi végzettsége van neki. Rokontartásra kötelezhető vagyok?

Figyelt kérdés
Amikor elváltam a feleségemtől én a gyerekekre való tekintettel (egy nem nagy értékű autó kivételével) otthagytam mindent, hogy a családi házat ne kelljen eladni. Úgy állapodtunk meg, hogy én nem fizetek emiatt gyerektartást. Nekem azóta sincsen saját ingatlanom. A mostani feleségemmel még 10 évig fizetjük az elég magas hiteltörlesztésünket a lakásra. A hiteltartozásunkat levonva a fizetésünkből létminimum alatt élünk. Ha rokontartásra kötelezhető vagyok, akkor milyen összegben? Ilyen esetben számít-e, hogy sok a hitelünk vagy csak a nettó jövedelem számít?

2012. dec. 14. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Akkor vagy kötelezhető rokontartásra, ha az a te, és a családod megélhetését nem veszélyezteti.
2012. dec. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha vita lesz, vagy per, akkor az is számít amit otthagytál, bár jog szerint igényt tarthattál volna rá


én még autót sem hoztam el, csak pár ruhámat ... régen volt, és sosem volt vita köztünk az anyagiakról, utólag sem

2012. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nehéz kérdés, de szerintem a gyerektartás meg a rokontartás két különböző tényállás, tehát ha az egyikkel kapcsolatban volt egyezség, az nem vonatkozik a másikra. Ráadásul a gyerektartást a feleséged kapja, hogy a gyerekekre költse, a rokontartást meg az autista fiad kapja, akinek a nevében a feleséged jár el, ha nem cselekvőképes. Amúgy ők hogy állnak anyagilag? Mi van ha ők is éheznek?
2012. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
OFF Tudtommal a magyar jogban nincs olyan, hogy gyermek tartasdijrol valo lemondás, leginkabb azért, mer az a gyermek mindennapos el tartását szolgálja es abból, hogy van egy ingatlan pl. nehéz kenyere venni....
2012. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó én megegyezek a feleségemmel 30 ezer gyerektartásba és, hogy ő 30. ezret utal lakás kifizetésre már meg is van oldva a lemondás. Persze az nincs belefoglalva, de ha ugyan annyi az összeg akkor semmi sem jön megy.

Vannak kiskorú gyermekeid?

A rokontartást már nem kell a saját károdra is fizetned. Látogatod őket, mert ha ők nem akarják akkor érdemtelenségre hivatkozva megszüntethető.

2012. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és maximum 25. éves korig kérhető.
2012. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor vagy kötelezhető rokontartásra, ha az a te, és a családod megélhetését nem veszélyezteti."


Ezt írtam. Köszönöm, hogy az egyetlen jogilag helytálló, tárgyilagos választ lepontoztátok. Szavazzátok le ezt is...

2012. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!