Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4.5 éves lányom miért hányhato...

4.5 éves lányom miért hányhatott hajnalban?

Figyelt kérdés

Hajnalban-pár órával ez előtt-kislányom kiszaladt a fürdőbe és vizeset-répásat hányt, majd mikor elkezdtem takarítani, megint hányt ugyanolyat. Aztán kábé egy órával később, vagy lehet kevesebb volt, megint hányt, de ekkor már egy kis rizs is volt benne, amit délután 4 körül evett. Aztán 6 óra után kicsivel megint hányt, de akkor már csak nagyon kicsit. Most alszik még.

Délután és vacsorára olyanokat evett, mint én magam is. Egyet kivéve. Reggel mielőtt elindultunk volna, kekszet evett, de ahogy a lépcsőn ülve ette, kiszórta. Már indulni kellett, így gondoltam, később feltakarítom. A keksz nagyobb darabkáját leraktam egy polcra, miközben morzsaporzívóval takarítottam a lépcsőt és elfelejtettem kidobni. Előzőleg feltöröltem nappaliban a parkettát és egy kis vegyszer került a kezemre. Miután tudtam, hogy még felporszívózom a lépcsőt, nem mostam kezet. Így a kekszre valószínű rákerülhetett egy kis parketta feltörléséhezt való vegyszer. A kislányom meg nem vettem észre és megette a kekszet. Ez délután volt 4 körül. Feltűnően sokat is evett, így talán csak a sok evés miatt hányt, de akkor gondolom tartalmasabbat hányt volna.

Szerintetek valószínű a vegyszer miatt hányt. Mire megfogtama kekszet a vegyszer már rászáradt a kezemre. Így nagyon nagyon picike juthatott a kekszre.

Sajnos teát nem szereti, így azzal nem tudom etetni. Mit adjak neki ma enni-inni? Normálisan ehet-ihat?

Ma nem viszem oviba.


2015. ápr. 16. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a vegyszer miatt volt. Diétáztasd, pihenjen.

Hányhat sok minden miatt: vírusfertőzés, napszúrás stb.

2015. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha sokat evett tegnap, lehet attól is. Nem köhög, attól is hányhat. Esetleg elkapta a hányós -hasmenéses vírust. Kislányom 1 hónapja kapta el, másfél napig s hasa ment, utána 3x hányt és elmúlt.


Ha nem akar enni az nem baj, de itasd.

2015. ápr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, majd itatom egész nap, ahogy csak tudom. Megpróbálom majd azért etetni is. Csinálok egy kis pirítost neki reggelire. Szerencsére inni akar, most ébredt és ivott is másfél deci vizet. De szenved szegénykém. Remélem hamar vége lesz. Köszi mindenkinek.
2015. ápr. 16. 08:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre ne igyon sokat, mert akkor az is könnyen visszajöhet. Gyakran és keveset igyon, egyen ropit és kekszet, ebédre főtt krumplit vagy krumplipürét. A lányom húsvétkor hányt, neki vírustól volt, sajnos közel egy hétig rosszul volt, a fentieket nekünk az orvos tanácsolta. Jobbulást!
2015. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok.


Pont azt akartam írni, amit a 3.válaszoló, hogy kortyonként itasd, mert ha sokat iszik egyszerre visszajöhet!

2015. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát vissza is jött:(

Igen, most már úgy próbálja, és nem eszik, nincs kedve, mert akkor fél, hogy hány:(

2015. ápr. 16. 10:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha majd jobban érzi magát, egy szem ropit azért próbáljatok meg, hátha szívesen elfogadja, aztán fokozatosan. Ital csak tea vagy víz, szénsavas vagy cukros lé semmiképp. Mindent csak mértékkel, de figyeljetek rá, hogy igyon eleget. Ha sokat hány, van hányáscsillapító kúp is, nekünk írtak fel, nem tudom, recept nélkül lehet-e kapni (persze a lányomnál közel egy hetes hányás után már kellett valami). 4-es voltam.
2015. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban most van hányós-hasmenős járvány, nem lehet, hogy ő is közösségben kapott el valamit? Láza van? Én mindenképp vinném orvoshoz, amint lehet, sokszor hányt, nehogy kiszáradjon. Ha vannak otthon erre gyógyszereid, talán halaszthatod holnapig, de ha meg tudod oldani, inkább vidd el még ma. Addig is, amit a többiek írtak, apró kortyokban itasd, esetleg kis sós keksz, ropi.
2015. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A nap további részében hihetetlen, de nem volt hányás:D Viszont mikor pukizott, összekente mindig a bugyiját. 4. bugyi után meguntam és tettem be neki tisztasági betétet. Aztán már csak egyszer pukizott kakisat.
2015. ápr. 16. 21:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínű enyhébb formában kapta el a hányós hasmenéses vírust.


Jobbulást!

2015. ápr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!