Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 5 és féléves, és...

A kislányom 5 és féléves, és nagyon szeret óvodába járni, amivel nincs is gond. Amikor érte megyek az oviba mintha észre se akarna venni, nem akar hazajönni. Mit tehetnék, hogy örüljön nekem?

Figyelt kérdés
Sajnos reggel nagyon korán kelünk a munkám miatt ,átviszem egy barátnőmhöz aki most gyesen van,aztán ő viszi oviba a kislányomat.Délután már nagyon fáradt amire érte megyek és mikor hazajövünk már alig van időnk otthon játszani mert menni kell vacsizni és fürdeni,mert 7 fél 8 kor már le kell fektessem aludni.Más anyuka mikor megy a gyerekéért az röpül szinte felé,a nyakába ugrik,míg az én kislányom nem.Annyira bánt ez engem,mert nagyon szeretem az én kicsi lányom.Apja is amikor hazajön neki se akar köszönni,és egyszerűen nem értem miért van ez.
2015. máj. 7. 13:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
párdon ezt nem ide szántam.
2015. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog, csak szülőnek esik rosszul. Az én gyerekem is ezt csinálta - és a csoport másik 21 gyerek szintén. Van óvónő ismerősöm, ő is elmondta, hogy ez csak annyit jelent, hogy a gyerek jól érzi magát a kortarsai között
2015. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A kisfiam annyi idős, mint a lányod.

Teljesen egészséges, normális kisfiú.


KÉpzeld: nekem is ezt csinálja- néha már egész cikinek érzem, hogy szólongatom az udvaron (most ugye kint vannak alvás után) és mint aki alkalmi süket.

Azért néha bevallom még rosszul is esik- én beszéltem az óvónővel, kérdeztem, hogy ez így jó-e, normális-e, kerek-e, mert egy picit rosszul érint.


(..és igen, nálunk is mi vagyunk reggel az elsők vagy legfeljebb amásodik érkezők és még egyedül is nevelem!)


Megnyugtattak, hogy ez így van rendjén- nekik még más az időérzékük- ha épp épít egy homokvárat, akkor azt be akarja fejezni, ha jót focizik a társaival, akkor maradna még. Nincs ez összefüggésbe azzal, hogy mi vagyunk számukra a legerősebb érzelmi kapcsolat.

Ne hidd ezt, semmi gond nincs ezzel- nehogy emiatt szakemberhez vidd, tényleg.


Ha az óvónő (aki egész nap vele van, látja a társas kapcsolatait, hallja, ha pl. nap közben beszél a családról, rólad, felemlegeti az otthoni történéseket stb.) azt mondja, hogy nincs ok aggódni, akkor nem is kell gyártani problémát.


Nekem még tudod mi segített?

Elmondtam őszintén a kisfiamnak (ilyen korban már nagyon értelmesek, hiszen lassan iskolába mennek, megértik az érzéseket is!), hogy néha kicsit elszomorodom, amikor látom, hogy XY repül az anyukája nyakába és már a kert végéből kiabál, hogy "anyaaaa"- olyan jó lenne, ha ő is néha örömmel repülne.

És tudod mi történt?

Néha megteszi- így mindketten jól járunk :)

(valószínűleg olyankor szalad ő is örömmel, amikor épp két játék között van vagy nincs annyira benne valamiben)

2015. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"itt nem kapok értelmes választ akkor felkeresek egy szakembert."


Remek. Ha már ezt elértük a kommentekkel, akkor boldogok lehetünk.

2015. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
De teljesen normális. Ott vannak a barátai a sok játék. Fiam is ilyen és szinte az összes gyerek az ovijában. Ennek örülni kell.
2015. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szakembert én is ajánlanék de nem a gyereknek, hanem neked. Nem is értem hogy lehetnek szülők ennyire mártírok és önzőek, nem te irányítod a gyereked, önálló lény, és attól még mert gyerek neki is van habitusa, ő máshogy fejezi ki az érzelmeit, mint mondjuk a jozsika aki szalad az anyukájához mert lehet rohadtul utálja az óvodát. A felnőttek sem szeretik ha egy számukra kedvező tevékenységet abba kell hagyniuk, ez a gyerekekre hatványozottabban igaz.
2015. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Próbálj már meg az ő fejével gondolkozni kicsit. Az oviban ott a barátnője, játszanak, szórakoznak, te meg hazaviszed aludni. Szerinted melyik tetszik neki jobban?

Valószínűleg más lenne a helyzet, ha veletek is lenne sok érdekes program. Ha hétvégén nem így viselkedik, nincs ezzel semmi gond.

2015. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Azt írtad,h a te munkád miatt kell korán kelni. Férjed mikor kel? Ő nem tudja oviba vinni? Az gyerek/apa kapcsolatnak is jót tenne.
2015. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Tedd félre kicsit azt, kérdező, mi az, ami a te egódnak megfelelő visszajelzés, és örülj annak, hogy nélküled is jól megvan a lányod.
2015. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az én feleségem is éppen ilyen mimóza.

Az oviban ezen (amit te is leírtál) megbántódik, és még itthon is egy ideig nem tud felszabadult lenni, annyira megviseli.

És a kisfiam is ilyen, nehezen vált egyik tevékenyégből a másikba. Egy enyhe figyelemzavart, és hiperaktivitást állapítottak meg a fiamnál. Én viszem oviba, a feleségem hozza. Reggel elindulni nem akar, az oviból meg hazajönni nem akar.

Az oviban egy jó játékból kiszállni egy gyereknek nagyon nehéz. Nyilván vannak gyerekek, akiknek nagyon hiányzik az anyukájuk, és ahogy meglátják, már szaladnak is. De a mi gyerekeink nem ilyenek, ők el tudnak merülni annyira egy játékban, hogy anya megjelenése nem olyan attrakció jellegű nagy pukkanás, hogy emiatt a klassz játékot abba kelljen hagyni.

Én a feleségemnek azt tanácsoltam, hogy menjen oda a gyerekhez, és szóljon neki, hogy megérkezett, és van még öt perce a gyereknek játszani, míg anya elolvassa a faliújságra kiírtakat, és utána indulni kell, jöjjön.

És én is ezt erősítem, amikor elviszem az oviba, átöltözünk, és elbúcsúzom tőle, akkor azt kérem tőle, hogy fogadja szeretettel anyát, amikor megérkezik, szaladjon oda hozzá, puszilja meg, és kérdezze meg, hogy hány percet mehet vissza játszani.


Az én fiamat amúgy hétvégén is nehéz átbillenteni. Ha bent játszik, nehéz kicsábítani a friss levegőre. Ha már kimentünk, kint is nagyon klasszul érzi magát. Szóval csak a váltás megy nehezen.

Vagy a játszásból ebédelni hívni. Pedig szólunk előtte pár perccel, hogy nemsokára abba kell hagyni a játékot, mert már csak a megterítés van hátra ebédig. És akkor mondja is, hogy oké. Mégis néha egészen szigorúan kell rászólnom, hogy mostmár AZONNAL induljon kezet mosni!!!

(Kuytás terápiára szoktuk vinni hetente egy alkalommal, hogy tanuljon meg jobban alkalmazkodni.)

2015. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!