Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még itt valaki akinek...

Van még itt valaki akinek picit másabb a gyereke mint az átlag?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az én lányom picit más mint a többi ezért a többi gyerek picit furinak tartja.

Pl 2éves még nem beszél,furcsán néznek rám az anyukák is hogy hozzászolnak ő meg nem válaszol.

Akkor pl körbe körbe szalatgál picit túlbuzgó a kislányom.

És ha nagyon örül akkor repked.

Szóval kicsit másabb .

Néha én érzem magam kellemetlenül.

Félreértés neessék nem szégyenlem csak zavaró hogy úgy néznek rá mintha ufó lenne.

De lehet hogy csak én látom ezt és feltünési viszketekségem van 😊


2015. máj. 8. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Szia, szakember latta mar? Ezek tipikus asperger|autista tunetek. Szerintem mindenkepp olvass rola, mivel nagyon fontos a fejlesztese, ha valoban autista.
2015. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

nekem is kis autista gyanús gyerekem van, ő mondjuk nem az a repked-körbe rohangálós típus, hanem agyalós. mindenhol kiszúrja a számokat és azokkal játszik, a többieket is próbálja bevonni, de ők meg nem is értik, nem csak a matekot hanem egyáltalán, hogy miért érdekes :D

na meg néha rájön a duma és idegen embereknek is összefüggéstelenül löki a dolgot percekig, azok meg csak néznek rá kikerekedett szemekkel, hogy vajon miről beszélhet ez a gyerek, mert persze épp csak az alanyt felejti el :)

nem baj, ők mások, ez van, én ilyennek szeretem és a barátai is így szeretik őt az oviban, családban, ismeretségi körben :)

2015. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

2es vagyok, kedves első! bocs, hogy beleszólok, de ezek éppen nem tipikus asperger tünetek. aspergeresek azok "olyanok" mint az én fiam, nekik másabbak a tünetük, nincs röpködés, nincs beszédelmaradás, viszont 1-1 területre nagyon rákattannak (sokszor a többi kárára), enyém pl. a matekra :)

mondjuk épp megszüntették a aspergert és lett belőle "gyermekkori autizmus"

2015. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nálunk én voltam a ,,fura gyerek". Szerintem nem kell vele foglalkozni, szóljanak, amit akarnak. Te ismered a gyereket, ő így ,,normális" saját magának.

Mondjuk nekem az érdekes, hogy a gyerekek is furinak tartják, engem nagyon hamar befogadtak az oviban, pedig nem játszottam velük, megijedtem dolgoktól de a kicsik nagyon hamar megszokják, ha valaki kicsit másabb és emiatt másképpen kell hozzáállni. Egy idő után megtanulták, hogy nem szabad pl. hirtelen hozzám érni, mert akkor megijedek és mindig szóltak előtte, hogy most megfogom a kezedet, mert ez ilyen játék. Vagy amikor a gyógypedagógus elmagyarázta nekik, hogy mutassák is nekem, amit szeretnének, rajzolják le, hozzanak képet róla, akkor simán megcsinálták, nem akadtak fenn rajta, hogy az nekem miért kell. Inkább a felnőttek néztek furán és mi tagadás, az én anyukám sem szívesen vitt magával a vizslató tekintetek miatt. Szerintem kicsit szégyellte magát de szerintem idővel a legtöbb szülő túllép ezen és megtanulja figyelmen kívül hagyni a többiek tekintetét.

~

2015. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ugy tudom, hogy az asperger az enyhe autizmus es nagyon nehez a kettot elvalasztani egymastol. Minden gyereknel mas mas tunetek vannak. A repkedes nem csak az aspergereseknel jelenhet meg, ugyan ugy jelen lehet egy autista gyereknel is. Persze ugy is lehet valaki autista vagy aspergeres ha nem repked :) Ket aspergeres|autista gyerekkel foglalkozom jelenleg.
2015. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

az én lányom is repkedett anno

és nem beszél 3 évesen sem

és ?

engem soha nem zavart ...

most 4 éves már nem repked és beszél

2 évesen még nem kell beszélnie folyékonyan bőven elég ha pár szót mond azt sem kell helyesen

szal nyugi ez még nem ok h idegeskedj

de ha megnyugtat vidd el szakemberhez


am repkedni nem csak a autista/aspergeres gyereke szoktak ...

az egészségesek is bár nem mindegyik

2015. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

~ utolsó vagyok, időközben jöttek válaszok, amíg írtam és erről eszembe jutott egy kérdés. Ugye az Asperger diagnózist meg akarják szüntetni (vagy már megszüntették?). Most ha nekem Asperger van a papíromon, akkor ha valamihez jelezni kell ezt, odaírhatom így vagy már autizmust kell írnom? Hogy hivatalos?

(gyerekkoromban éveken át vacilláltak a gyerekkori autizmus és az Asperger között de 9 évesen végül az utóbbi került a végleges papírra.)

2015. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy rögtön az autizmus jut eszetekbe.

Nyugi mindent tudok róla hisz öcsém is az.

Voltunk neurológián ott azt mondták nem gondolják hogy az lenne bár van egy pár autisztikus tünete.

Szeptemberbe kell mennünk anyagcsere vizsgálatra.

Sokszor úgy érzem hogy autista de sokszor viszont nem mert az autisztikus tünetein kívül nagyon okos és olyanokat is tud amit álltalában az autisták nem.

Szóval nemtudom

Most ott tartok hogy várok 3éves koráig hogy mennyit változik fejlődik mert levan maradva és akkor döntök hogy merre tovább.

De remélem hogy semmi baj nem lesz és egészséges

2015. máj. 8. 19:45
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

te már írtál ki kérdést, már akkor se értettem, hogy miért neurológust kérdeztél autizmussal kapcsolatban illetve mi köze az anyagcsere vizsgálatnak ehhez?

autizmus gyermekpszichiáter vizsgálja, ő mondhatja, hogy igen vagy nem, neurológus nem...

2015. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsó

Igen de a háziorvos oda küldött.Nekérdezd miért nemtudom

Az anyagcsere vizsgálatot sem vágom szóval passz.

Igen én is gondoltam hogy azt gyermekpszichiáter vizsgálja

Hát remélem nem lesz rá szükség

Nagyon reménykedem benne de viszont ott motoszkál a fejembe minden nap.

Szenvedek a gondolattól.

2015. máj. 8. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!