Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még itt valaki akinek...

Van még itt valaki akinek picit másabb a gyereke mint az átlag?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az én lányom picit más mint a többi ezért a többi gyerek picit furinak tartja.

Pl 2éves még nem beszél,furcsán néznek rám az anyukák is hogy hozzászolnak ő meg nem válaszol.

Akkor pl körbe körbe szalatgál picit túlbuzgó a kislányom.

És ha nagyon örül akkor repked.

Szóval kicsit másabb .

Néha én érzem magam kellemetlenül.

Félreértés neessék nem szégyenlem csak zavaró hogy úgy néznek rá mintha ufó lenne.

De lehet hogy csak én látom ezt és feltünési viszketekségem van 😊


2015. máj. 8. 19:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Szerintem semmi baja a gyerekednek, tök cuki lehet:) Sokkal jobb, mintha bamba lenne, inkább legyen kicsit "hiper" beütésű ;) Az enyém is ilyen. Ő nem repked :D de ha engednénk a csillárra is felmászna, és imád sikongatni (és a nap jórészében csinálja is) egyszerűen, mert élvezi :)


De ha nagyon aggaszt a dolog akkor védőnődtől érdeklődd meg a nevelési tanácsadó számát, és kérj egy időpontot.

2015. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mindenképp elvinném pszichológushoz!!!

Ha kell fejlesztés, akkor azt minél hamarabb kezdjék el. Én is nevelési tanácsadót javasolok. Nálunk fél évet kell várni időpontra, kérj most.

2015. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam már "fura" gyerekekkel! :) Ettől függetlenül nem néztem ufónak, csak sok helyzetet nem úgy reagálnak ahogy az én gyerekemtől megszoktam...na bumm! Volt olyan kisfiú a játszón (fiammal egykorú /1,5 éves/) akit beengedtek a kapun, és amíg ott voltak (cirka 2-2,5 órát) végig sikongatott! Az én fiam már kisebb mondatokban beszél, így nagyon fura volt. Meg ő is csak nézte a gyerkőcöt, hogy mi lelte és miért ad ki ilyen hangokat. Töbször mondta nekem, hogy "sír a baba", én meg mondtam hogy a baba inkább örömében sikongat. Szóval nyilván érdekesnek találjuk azt a viselkedést amit más gyerekek csinálnak, de nem egyformák...és ez így jó! :)
2015. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem neurológushoz kéne vinni, meg nem anyagcsere vizsgálatra (????). Vidd el egy gyerek pszichológushoz vagy pszichiáterhez, vagy a legjöbb egy központba, akik kifejezetten autista gyerekekkel foglalkoznak. ha korán megkezdik a fejlesztését akkor lehet nem si fog hátránya származni az egészből.
2015. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Egy csomó helyre nem kell beutaló gyermekpszichiátriára, én elvinném minél előbb.
2015. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekem mindkét gyerekem kicsit másabb. Sőt, szerintem mindenki úgy érzi, hogy az övé különleges valamiért és ez a normális. :)

A nagy korán beszélt, korán járt, egy perc nyugtom nem volt tőle, viszont ez az igénye a foglalkozásra azt eredményezte, hogy az átlagnál jóval okosabb lett. Ebből adódott a legtöbb problémánk is, mivel nem a tehetséges gyerekre szabják a köznevelést (nem részletezném, az enyémre is rásütöttek sok bélyeget). A kicsi hasonló, bár sokkal szociálisabb beállítottságú, igényli a kortárs kapcsolatokat.

Tehát ne keseredj el, minden gyerek különleges.

2015. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

De nem gondolom hogy autista lenne.

Ismerem a tüneteket

Igen van pár autisztikus tünete de sok egészséges embernek is van .

Picit várok hogy mi lesz mert az elmúlt 1hónapban sokat változott.

Meglássuk milesz fél év múlva

A védőnő szerint is várjunk.

2015. máj. 9. 17:42
 18/21 anonim ***** válasza:

"az autisztikus tünetein kívül nagyon okos és olyanokat is tud amit álltalában az autisták nem."


Az autisták NEM értelmi fogyatékosok. Nagyon okosként is simán lehet autista.

2015. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az autisták nem egyformák, és már ne haragudj, de ezt nem tudod megítélni tárgyilagosan, nem vagy szakember. Amit leírtál, alapos ok egy vizsgálatra. Mitől félsz, ha szerinted nem autista? Akkor a szakember megnyugtat. Ha valami más van, akkor meg segítséget kapsz. Az, hogy az öcséd autista, az egy dolog, nem kell hasonlítania rá. És lehet, hogy tényleg semmi baja.
2015. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti.

Az autizmushoz legtöbbször társul értelmi fogyatékosság is.

Azért nem gondolom hogy az mert sok olyat csinál ami nem jellemző az autistákra

Persze aláírom hogy ott vannak az enyhén autisták is akikről szinte észresem lehet venni.

Az benne van a pakliban hogy esetleg enyhén érintett benne.

De reménykedem benne hogy nem az.

Hisz rengeteg egészséges embernek vannak autisztikus tünetei vagy éppen gyerekkorában voltak tünetei és később elhagyta.

Ebben reménykedem.

Viszont a védőnő is mondta hogy várjunk még mert sokat fejlődik és ő sem gondolná hogy az de majd meglátjuk.

Várunk egy pár hónapot és ha még mindig furcsa akkor elviszem.

2015. máj. 10. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!