Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme harcolni, hogy...

Van értelme harcolni, hogy felvegyék az óvodába?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van. Az első 4 éves, már egy éve ide jár a falunkban lévő óvodába. A két kicsi, akik ikrek, december elején lesznek 3 évesek. Én júniustól visszamegyek dolgozni, mert sajnos nem élünk meg a GYES-ből, és adódott egy jó munkalehetőség helyben, amit nem szeretnék elszalasztani. Édesanyám vállalta, hogy vigyáz a két kicsire, amíg óvodába nem mennek. Az óvodával beszéltem, fel is vették a gyerekeket, de azt mondták, csak december 6-tól vihetem őket oviba, mert teltház van, és nem tudnak felvenni 3 évnél fiatalabb gyereket. Én azt kértem, hogy legalább októbertől vegyék fel őket (2 hónappal a 3. szülinapjuk előtt), de elutasítottak. Szerintetek van értelme tovább kardoskodni, hogy felvegyék őket, vagy jogosan járnak el az óvodában?
2015. máj. 10. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Van korkedvezmény, de nem kötelesek felvenni. Óvoda válogatja. Harcolni nem érdemes, csak próbálkozni inkább, azt is finoman.
2015. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg decemberben meglévő helyek szeptemberben is megvannak, nem gondolom, hogy szeptembertől decemberig jár két gyerek, akit kiraknak, hogy ők mehessenek.

Mi is falun élünk, itt nincs bölcsi, ezért 2,5 éves kortól mehetnek a kicsik.

2015. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sem vesznek fel ennyivel előbb gyerekeket az oviba.

Maximum 1-2 hetet "néznek el".

Illetve, ha valaki szept. végéig betölti a 3. életévét, akkor szeptemberben kezdhet ő is ugyan úgy, mint a többiek.

Nálunk inkább "kitolják" a szülők a kezdést.

Főleg, ha ünnepek jönnek, ami azért érthető.

Én nem harcolnék a helyedben, felesleges. Fekete ponttal sem indítanám el az ovis pályafutásunkat a gyerekeimmel. Nem hiszem, hogy jó szemmel néznének utána ránk. Leginkább rám, hogy "csak azért is küzdök", pedig megmondták, hogy "nem, akkor nem"!

Ráadásul, ha lehet akkor januárban kezdeném velük csak az ovit, mivel mire megszokják, addigra jön a karácsonyi szünet.

Nem sok értelme lenne a Dec. 6-nak.

2015. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

óvoda 3 éves kortól van. ha annyira intézménybe szeretnéd őket elhelyezni akkor a bölcsöde az, akik 3 éves kor előútt felvesznek gyerekeket. teljesen jogosan járnak el, ha nem indítanak minicsoportot akkor nem is értem hogy gondolod, hogy majd jogszabályt megsértve a te két szép szemedért felveszik a tiedet.

egyébként is örülj, hogy egyáltalán decembertől fogadják őket a teltház ellenére, mert ha most töltik a 3.-at akkor csak 2016 szeptembertől kötelesek felvenni!

2015. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem kapnának a arra a 2 hónapra pénzt a gyerekek után,

nyilván a sporolási szempont áll a jogszabály elött

2015. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jogszabály szerint két és fél éves gyerek felvehető óvodába, és évek óta a támogatás is jár értük. Az óvoda hatáskörébe tartozik, hogy felveszik vagy sem.
2015. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha már jogszabályok: 3 éves kor betöltésének napjától KÖTELEZŐ óvodába adni a gyereket. Úgyhogy nehogy már én örüljek, hogy decembertől felveszik őket kedves válaszoló... Egyébként azt is jogszabály írja le, hogy 2 és fél éves kortól felvehetik a gyereket, ha úgy döntenek, és a normatíva is jár rájuk. Abszolút az óvodán múlik a döntés. Persze erőszakoskodni én sem szeretnék...
2015. máj. 11. 09:13
 8/8 anonim ***** válasza:
hiába kötelező ha nincs hely
2015. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!