Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves Kisfiam evési szokása...

3 éves Kisfiam evési szokása szerinetek rendben van?

Figyelt kérdés

Reggel fel 8 korul ebred, es rogton megiszik 3 dl Milumil Junior tejitalt, ezutan reggeli ertelemszeruen nincs, 10 ora korul gyumolcs, ebed, delutani alvashoz megint kb 2 dl Milumil, uzsonnara gyumolcs, szendvics, mikor mi, vacsora ( hideg vagy meleg) elalvashoz megint 3 dl Milumil.

Szerintetek nem sok a tejital? Valtsam ki a reggeli italat "rendes' reggelire?

(Nincs ekezetes billentyuzetem elnezest)



#tejital #Milumil #kisgyerek evés hozzátaplálás
2015. máj. 12. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Aért a tjial mellé nem ártana ennie is valamit.


Az unokahúgom egy évesen étkezett majdnem így, bár többet is evett.

2015. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

allergiás vagy miért tejital? vagy elírtad a korát?

ha nem allergiás és 3 éves akkor ja, már kb 2 éve "illene" tejital mellé reggelit is adni. irgalmatlan mennyiség ez a napi 8 deci tejital ami nyilván nem is egy 3 évesnek való... szerintem reggeliHEZ add, alváshoz ne, meg este lefekvés előtt, de persze tejet ha minden rendben vele

2015. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Feltehetően nem ő megy Milumilt venni saját magának. Ha te szoktattad rá, akkor miért csodálkozol? Itt csak az a kérdés, hogy mit tartalmaz a Milumil és tekinthető-e természetes tápláléknak vagy valami élelmiszeripari csinálmány mesterséges aromával és egyéb vegyipari csodákkal.
2015. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Már rég tejet kellene innia, teljesen felesleges a drága tejitalt venni.

Amúgy egy másfél éves táplálkozik így, mint a te 3 évesed...

2015. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a napközbeni tejitalt mindenkeppen váltsd ki. Nem tudom, hogy a milumilnál mennyi az ajánlás, de szerintem ennél kevesebb.

A többi rendben van.

2015. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

A lányunk is majdnem 3 éves és nem adunk neki tejet, csak amennyi az ételekben van. Nem is fogok később sem napi rendszerességgel fél litereket adni.

Én elvileg reggel-este adok neki Milumilt, de ha kéri adok neki ebéd után is. Annyi, hogy nekem nem iszik ilyen sokat egyszerre, csak olyan 180 milit. Szerintem nálatok a 8 deci elég sok.

A másik pedig, hogy a nagykönyv szerint 1 éves kortól a tápszert/tej csak a szilárd reggeli kiegészítése lenne. Na az én gyerekem nem eszik reggelire, csak a tejitalt issza meg. Ha nem adok neki, akkor sem eszik. Egyébként sok ismerőstől hallom, hogy még a 4-5 éves gyereke is csak egy pohár tejjel, vagy kakaóval megy az oviba és ott eszik először szilárdat, tehát szerintem ez nem kirívó.

2015. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is sok a tejital, eltelíti a gyomrát és azért nem eszik. Vagy a mennyiséget vagy a gyakoriságot mindenképp csökkentsd. 1 dl-t adnék és mellé pár szem valamit. Esetleg reggelire nem enne müzlit? Azt is felönthetnéd tejjel v tejitallal ha arra vágyik.
2015. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Akkor én leszek az egyetlen, aki mást mond :-). Szerintem semmi baj nincsen, ha a gyereked szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, nem törnek rá étkezési rohamok. Ebben a korban a gyerek már maga is megmondja, hogy mit akar enni és mennyit. 3 éves korig ajánlott fél liter tej alapú ital, de a tej megterheli a vesét, magas a kalcium és a fehérje tartalma, az ásványi anyag és vitamin tartalma viszont alacsony. A tejitalok ezt próbálják pótolni. Ha többet akar inni, nincs ezzel gond. Nem kell kolbászt ennie és kakaós csigát és hasonló felfújt péksütiket, a gyerekek túl sok szénhidrátot vesznek egyébként magukhoz, a tiéd biztos, hogy nem. A gyümölcs nagyon jó, egészséges és felnőtt korában is szeretni fogja. Ennyit igényel a gyerkőcöd, kész passz. Sok gyerek megy reggeli nélkül oviba vagy egy fél joghurttal a pocakjukban, 9-10-kor reggeliznek először. Örülhetsz, hogy a tied szereti a gyümölcsöt, mert nagyon sok gyerek nem, hanem inkább édességet esznek. Az enyém is olyan, mint a tiéd és inkább örülök neki és teljesen biztos vagyok benne, hogy rendben van, mert egy nagyon erős és eleven gyerek, alig volt eddig is beteg és ő is tejitalozik. Délben nincs nálunk tejital, de rendesen ebédel és vacsorázik, mindenevő szerencsére. Alvás előtt pedig tejital. Ha három éves elmúlt, akkor már fogok adni neki hígítva tejet, amit egyébként most is kap, ha tejes italt készítek neki. Jobb, hogy tejitalt iszik délben a gyereked, mintha sütit kapna vagy csokikat ebéd után. ;-) Egy tipp: ha úgy érzed, a reggeli adag túl kevés, akkor vegyél neki nem cukrozott müzliket, corn flakes-t és tedd a reggeli tejital mellé külön. Az enyém szereti csipegetni, valamikor egy rendes adagot megeszik, valamikor nem. Sosem erőltetek semmit, mert nekem sem erőlteti senki, hogy mit eszek és mennyit.
2015. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, kedves utolso, Neked kulon, jo tippeket adtal!
2015. máj. 12. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én 3,5 évesem is imádja a Milumilt és issza is napi 3 alkalommal. De én csak 1,8 dl adok neki.Régen többet ivott csak szépen fokozatosan lecsökkentettem. Így kicsit később tud enni "normálisat" is .

Egyébként műzlivel szokott enni rendes tejet is, de inni nem szereti. :)

Nemrégen beszéltem erről egy gasztroenterológus prof.nővel és mondta hogy semmi baj nincs ezzel! Sőt!

2015. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!