Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek tanult meg később...

Kinek tanult meg később beszélni a gyereke? 2éves kor után

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van itt olyan szülő akinek 2éves kor után tanult meg beszélni a gyereke?

Az én lányom 2éves és még csak annyit mond hogy anya,baba,mama,enni,inni

A többi halandzsa.

Annyira várom hogy már beszéljen

A vele egykorúak már mondatokban beszélnek.



2015. máj. 13. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
2 év 4 hónaposan kezdett el szavakat mondani.
2015. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még nem kell aggódni emiatt. Vannak, akik később kezdenek el beszélni. Ha 3 éves koráig nem kezdi el, akkor kellene elvinni szakemberhez.
2015. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Keresztlányom majdnem 3 éves volt, addig egyetlen szót sem mondott, minden csak "ööö" volt, meg mutogatott. Voltak vele logopédusnál, meg pszichológusnál is, minden ok volt vele, mindent megértett, de ő nem volt hajlandó megszólalni. Ha a mutogatásra pl nem kapta meg az innivalóját, akkor inkább nem ivott. Beíratták Csanába, de az sem segített. Aztán 3 évesen rövid mondatokban kezdett el beszélni és szinte hibátlanul elmondta az addig hallott mondókákat.

A saját gyerkőcömet még nem tudom, ő még csak 11 hónapos lesz.

2015. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

2 év 3 hónaposan most kezd egyszerű mondatokat (max 3 szavasakat) mondani, egyébként folyton dumál, aminek 90%-a halandzsa.


Jár közösségbe (bölcsi)? Az nagyon sokat számít.


Ne parázz, hagyjad, hadd mondja, ne szakítsd félbe (pl. hogy kijavítod, ha gagyarászik), mert akkor nem a mondanivalóra fog koncentrálni, hanem hogy hogyan mondja, és ettől elbizonytalanodik. Énekelj neki egyszerű dalokat, mondókákat, azt szeretik, és utánozzák.


[link]

2015. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jár bölcsibe de közösségbe se nagyon

Játszótérre szoktunk menni néha üres ,most hogy jön a jóidő kezdenek megtelni ennek Örülök.

Nem nagyon volt eddig gyerekek között ,itt nem nagyon van lehetőség sajnos.

2015. máj. 13. 09:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Lányom kétévesen kezdett beszélni. Hat hét múlva már összetett mondatokat alkotott, de még háromévesen sem értették idegenek, amit mond. Lassan "érkeztek meg" a hangok, méghozzá elég sok hang, köztük em egy magánhangzó... Voltunk Beszédjavítóban de csak vizsgálaton, foglalkozást nem javasoltak még az életkoránál fogva.


Most hatéves. Ezeroldalas regényfolyamokat olvasunk, amikben kilométeres mondatok vannak, és érti, imádja, érdekli. Remek a beszédértése és feltűnően választékosan beszél. Szöveges memóriában kiemelkedő, pillataok alatt megjegyez bármit, ami rímel (és azt is, ami nem). Ovis csoportban évek óta tőle várják, hogy folytassa a verset, ha a csoport elakad, mindenki őt nézi, hogy na hogy is van tovább.


Hangzó oldalról az r hangja hibádzik még. Sajnos idén nem került be a logopédiás foglalkozásra, de gondolom, jövőre be fog (marad ovis).

2015. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Az én fiam úgy igazán kommunikálni 1 hónappal a 4. szülinapja előtt kezdett!!!!

Persze mondott szavakat, mondatokat nem igazán, de pl. kérdésre szinte sosem válaszolt. (ezért is gyanakodtunk autizmusra, vittük mindenféle szakemberhez)

Most 5 éves, és annyit, de annyit beszél, hogy nem tudunk tőle két szót váltani! Néha visszasírom a némaságot! :D

2015. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam januárban volt 3 éves, nem beszél, csak szavakat mond de azt se sokat. 1 hónapja TSMT tornázunk, de eddig fejlemény nincs (nem is várok csodát). Voltunk több kivizsgáláson, mindenhol minden ok, arra fogják h lusta és fiúból van :) egyébként februártól jár bölcsibe, azóta sokat fejlődött.
2015. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiam 2 évesen kezdett csanába járni, akkor még csak szavakat mondott. Ahogy elkezdte, meglódult a beszédfejlődése. Jövő hónapban lesz 3 éves, már hónapok óta mondókákat mond, énekel, be nem áll a szája egész nap, olyan szavakat használ és olyan kérdéseket tesz fel, hogy csak nézek. Borzasztó sokat számít a közösség, próbáljatok esetleg legalább baba klubokba járni.

Egyébként azért 2 évesen a gyerekek többsége nem beszél mondatokban.

2015. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam márciusban töltötte a 2 évet, a halandzsa nagyon megy neki meg pár szó, most már egyre ügyesebben próbálja utánozni a szavakat de meg sem közelíti a mondatba foglalást. Én eddig egyáltalán nem aggódtam, lehet hogy azért mert öcsém 3 évesen tanult meg beszélni... A védőnő mondogatja hogy jó lenne ha már beszélne a fiam de szerintem nincs mitől félnem. Én még nem hallottam olyan gyerekről aki néma maradt... (hacsak nem betegség miatt, de az én gyerekem egészséges -koppkoppkopp-)
2015. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!