Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek későn (2 éves kora...

Akinek későn (2 éves kora után) kezdett beszélni a gyereke,2,5 évesen hány szót tudott? Hány éves volt, amikor több szavas mondatokat mondott, mondókázott?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam elég későn, 2,5 éves kora után kezdett el pár szót mondani, utána viszont nagyon gyorsan pár hét után már mondatokat mondott. 3 éves korára elég szépen beszélt már. Én már el voltam keseredve, mert a környezetünkben minden hasonló korú gyerkőc beszélt már, de ő ilyen kis későn érő típus. :) Most már be nem áll a szája.
2012. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kezecske.


Én is el vagyok keseredve:-( 29 hós a kislányom és csak 15 szót mond. De hátha nála is úgy beindul, mint a fiadnál.

2012. nov. 24. 18:54
 3/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2 évesen alig pár szót tudott, pár hónap mulva még néhány szóval bővült a szókincs, de ennyi. Aztán 2,5 évesen hirtelen ugrásszerűen változott a szókincse, szinte minden nap mondott új szavakat és elkezdett mindent ismételni amit hallott. Mi is csak csodáloztunk a párommal. Mindez pár hét alatt odáig bővült, hogy már mondatokban beszél és kifejezi magát, igaz még nem teljesen tisztán jön ki minden hang, de én megértem. Szóval ne keseredj el, lehet nálatok is így lesz hamarosan!
2012. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 27 hós és ő se beszél túl sokat.Pár szót használ,de nem köti össze őket,sok mindenre azt mondja hogy igen,ezzel le van rendezve.Én is remélem hogy hamarosan beindul neki a beszéd.

A védőnőnk mondta mikor aggódtam emiatt,hogy az ő fia 5 szót mondott amikor 3 évesen oviba ment,ott viszont pár nap alatt elkezdett folyékonyan beszélni.

2012. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, ment a kezecske. Remélem, így lesz.
2012. nov. 24. 19:10
 6/19 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, ment a kéz.

A védőnő nekem is azt mondta, hogy vannak olyan gyerekek, akik az oviba kezdenek beszélni. De ezen az oldalon is a gyerekek 90%-a már másfél évesen beszél.

2012. nov. 24. 19:16
 7/19 anonim ***** válasza:

2 évesen vittük szakemberhez mert 10 szava volt. 2évesen és 3 hónaposan 15 szót mondott.

másnap mondatokban kezdett beszélni, 2 napra rá már több mint 200 új szava volt, 1 héttel később pedig 1000 felett volt a szókincse, azóta be se áll a szája :)

szerintem azért nem beszélt mert raktározott előtte, furcsa volt nagyon ez az éles határ, hogy kedden kuka volt, szerdán szép 3-4 szavas mondatokban beszélt

2012. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, ment a zöld kéz. Hű, elképzelem, hogy csodálkozhattatok:-). Az orvos küldött szakemberhez titeket?
2012. nov. 24. 22:12
 9/19 anonim ***** válasza:

2évesen nincs későn, ha még nem nagyon beszél, akkor van gond, ha 3évesen nem beszél a gyerek.

Általában 2-3évesk kor között kezdenek el beszélni a gyerekek, nagy átlagban, mert nyilván vannak ennél ügyesebb babák is, akik már egy éves koruk óta beszélnek.

Nekem kb 22-23hónapos korától rendesen beszélt a kisebbik fiam, a nagyobbik pedig pontosan 27hónaposan kedeztt el beszélni, addig úgy beszélt, hogy minden szónak az első szótagját mondta csak.

Unokatesóm fia elmult 3,5éves és még mindig nem beszélt. Ovodába került, és ott megeredt a nyelve, kb fél év mulva 4éves korára már rendesen beszélt. De később bevallotta unokatesóm, hogy az ovi pszichológusa sokat foglalkozott vele, volt benne valami blokk a beszéddel kapcsoaltban, de sikeresen feloldották.

2012. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az enyém is pár hónappal 2 éves kora után kezdett beszélni, most 2 év 7 hónapos, nem számolom a szavait, mindent mond, normálisan lehet beszélgetni vele. Mondókákat nem nagyon tud, nem szereti őket.

Ismerek én is olyan kisfiút, aki csak az oviban kezdett beszélni.

2012. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!