Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt a két...

Miért csinálhatja ezt a két és fél éves kislányom éjszakánként?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett minden éjjel felébred,de nem is ezzel van a gond.Néhány hete vannak éjszakák,szerencsére nem túl gyakran,hogy elkezd valamiről beszélni(szerintem félálomban) és felhergeli magát,iszonyatosan sír, dobálja magát,csapkod.Nem tudom eldönteni,hogy álmában tesz-e ezt,vagy úgymond "dührohamot" kap.Elég ijesztő.Van,hogy azt ordítja nekem torka szakadtából,hogy menjek el,de most éjszaka pl.azt mondta kapcsoljak be mesét,majd azt üvöltötte,hogy mese de teljesen magán kívül,vigasztalhatatlanul.Mitől lehet ez?
2015. máj. 13. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinált a kisfiam hasonlóakat, amikor úgy feküdt le hogy nagyon fáradt volt. Nem lehet hogy nálatok is ez a helyzet?
2015. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elképzelhető végül is,bölcsődés,fél 6-6 körül kelünk.De nagyon megijedtem,hogy nem tudtam megnyugtatni.
2015. máj. 13. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
A napközi dolgokat élik át álmunkban, de legalábbis nagyban befolyásolja az aznapi történések. Amikor a fiam éjjel vergődősebb volt, tudtam, h vagy betegség kezdődik, vagy valami jelentősebb történt előtte való nap.
2015. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tv-ben milyen meséket néz? Nem lehet hogy látott valamit ami még túl agresszív neki és így dolgozza fel álmában? Szerintem nem véletlen, hogy azt kiabálja, hogy mese.

Esetleg gondozónők nem olvasnak valami durvább klasszikusat fel nekik mint pl. Grimm mesék, ami inkább ovisoknak lenne jobb?

2015. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából elképzelhető,bár nem szokott agresszív dolgokat nézni,Eperke,Micimackó,Bogyó és Babóca,de persze ettől függetlenül lehet,hogy van benn olyan tartalom,amire így reagál.Remélem nincs komolyabbról szó.
2015. máj. 13. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Reklám is lehet amitől megijedhetett. Pl. te kinézted hogy na most kezdődik a Bogyó és megengedted h nézze de közben meg volt 2 reklám valamilyen animéről, ami egyáltalán nem neki való mese.

Ha van DVD-tek akkor azt nézesd vele egy darabig, ott tuti nincs reklám és ha így elmúlnak a félelmek akkor lehet tényleg valamilyen nem neki való tartalomhoz jutott.

2015. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányommal is előfordult már párszor, hogy éjszaka sírni, zokogni kezdett, volt, hogy remegett is közben. Alig bírtam felébreszteni. Ám volt olyan is, amikor nevetett, kacagott álmában. (fejlődési lemaradása van, ő még nem beszél).

Én is kérdeztem védőnőt, gyerekorvost, gyógypedagógusát, mi lehetett ez,mert valóban elég ijesztő. Mind azt mondták, előfordul, túlterhelődik az idegrendszerük, sok inger éri őket napközben, éjszakai pihenés közben dolgozzák fel ezeket.

2015. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt, 2,5 éves ő is.
2015. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csinálta ezt, kb 3-3,5 évesen. De nála megvolt az oka, ovikezdés ahova nagyon nehezen tudott beszokni, egy hónapig sztrájkolt az evéssel. Aztán kistesó is született, és még a cumiról is leszokott. Sok volt az új dolog amivel nem tudott megbírkózni, így éjszaka adta ki magából. Tombolt üvöltött, ordított, de úgy hogy a szemben lévő házban lakik a nagymamám és ő is hallotta éjszakánként hogy már megint balhézott a lány éjszaka. Ilyenkor két dologgal tudtam megnyugtatni: 1 kimentünk pisilni, mivel kimentünk a szobából meg villanyt kapcsoltunk, így felébredt és nem is értette hogy kerültünk ki a wc-re, a másik pedig hogy elkezdtem halkan mesét mondani neki, általában a Hófehérkét. Mire odáig jutottunk hogy a vadász és az őzike, addigra már szépen aludt tovább. Aztán egy jó fél év után magától megszűnt, ja és csak engem tisztelt meg ezzel a viselkedéssel, ha a mamiéknál aludt ott sosem fordult elő. persze mert ott nem volt a kistesó, ott mindenki körülötte ugrált. szóval lehet hogy a te lányod is valami új dolgot nem tud feldolgozni, és így csapódik le. De ne aggódj szerintem el fog múlni.
2015. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Márciusban kezdte a bölcsődét,lehet,hogy még ennyi idő alatt nem tudta teljesen feldolgozni?
2015. máj. 14. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!