Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt a...

Miért csinálhatja ezt a kisfiam? 3 éves lesz, nem nagyon akar beszélni. Ha kimond egy szót és megdícsérjük, vagy rákérdezünk, hogy ezt és ezt mondtad, akkor letagadja, vagy dühösen vagy pedig viccesen elkezd halandzsázni.

Figyelt kérdés

Mintha szégyellné, vagy ciki lenne, hogy ki tudja mondani.

Most már inkább nem reagálunk, de ez is olyan fura, hogy ne dícsérjük meg.


2014. júl. 8. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

miket mond?

én elvinném pszichológushoz! 3 évesen már azért kéne karattyolnia, lehet logopédushoz is elküld a pszichológus, beszédindítóra. ha meg tényleg szégyenlős és azért nem beszél akkor a pszichológus biztos tud segíteni.


de vidd most már szakemberhez, én korábban vittem és jó volt, mert mire ment oviba-3 évesen, addigra egész szépen csacsogott már

2014. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már két éves kor előtt kellene szavakat mondani, 3 évesen meg folyékonyan,összetett mondatokban beszélni,különben megkésett a beszédfejlődése,vidd el szakemberhez midnenképpen.
2014. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előttem szólóval. Az az átlag, de nem minden gyerek átlagos. Pláne fiúk sokszor később kezdenek beszélni. Nincs még elkésve semmivel.
2014. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Beszél ő, csak nem sokat. Van jó pár szava, mondatokat is használ, de azért lemaradásban van. Voltunk vele szakembernél, azt mondták, nem látnak semmi problémát,ha nem indul be 3 éves koráig, akkor majd vigyük fejlesztésre.
2014. júl. 8. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok tanult szakemberek mondták azt amit írtam,hiába fiú,akkor sem jó,ha le van maradva komoly tanulási nehézségei lehetnek
2014. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen kell kezelni, ha mond valamit. Nem kell megdícsérni, de nem is kell figyelmen kívül hagyni. Reagálni kell rá, természetesen, az adott helyzetnek megfelelően.


Pl.:

Gyerek: autó

Szülő: jaj de szépe mondtad autó!!!

Ez nem jó


Gyerek:autó

Szülő:

Ez sem jó


Gyerek: autó

Szülő: nézd, itt is van egy autó

Ez a jó. Reagálsz a kommunikációjára, de nem arra, hogy beszélt. Nem tudom mennyire érthető... :D

2014. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!