Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves múlt a kisfiam, jövő...

5 éves múlt a kisfiam, jövő szeptemberben megy iskolába. Eddig azt szerettem volna ha egy gyerekünk lenne de most kezdek vágyni még egy gyerekre, jó ez ilyen korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom megint, nagyon keveset vagyok otthon, általában este f7 előtt nem érek haza. Arra gondoltam, milyen jó lenne egy tesó, nekünk hármunknak is mert tudom, hogy jó család lennénk, aztán hogy a kisfiam később ne legyen egyedül és nekem is. Jó lenne, ha jövő szeptemberben már otthon tudnék lenni, hogy vigyem isibe, tudjak vele tanulni... Nagyon nagy teher a második gyerek?

2015. máj. 14. 09:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Ott elrontottad, hogy nem kellett volna 5évesen iskolába íratni. Igen, ez nagyon menő, meg lehet, hogy érettebb is mint a többi, de 5 éves és gyerek! Ha elkezdi az iskolát, hamarabb fel kell nőnie, ez nem az ő érdeke. A tesó korkülönbséggel nincs semmi baj, tapasztalatom és véleményem szerint is 4-5 év az ideális, akkor pont elég nagy és pont elég kicsi is az összeszokáshoz.
2015. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azért sejted, hogy csak élesben fogod megtudni. Nagyon nem mindegy, hogy milyen személyiség lesz a második, pl. alszik-e... és az is lutri, a terhesség hogy alakul. Annyiban biztos könnyebb ez a korkülönbség, hogy a nagy már nem lesz annyira féltékeny és nem kell az utcán kétfelé rohangálni. De nem biztos, hogy minden úgy alakul majd, hogy a kicsit csak úgy elég lesz a hónod alá csapni, hogy többet legyél a bátyjával vagy egyáltalán könnyebb vagy stresszmentesebb lesz a kisgyerekes időszak, mintha dolgoznál.
2015. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első nem értelelek. Jövő szeptemberbe megy iskolába a gyerek, tehát 6 évesen.

Az én fiam is 5 éves, és jövő szeptemberben megy iskolába. Mi direkt úgy tervezzük, hogy jövő tavasztól nincs védekezés, aztán remélem hamar összejön a tesó. Én is úgy szeretném, hogy tudjam iskolába vinni, hozni, tanulni vele. :)

2015. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
"mert tudom, hogy jó család lennénk" -ez annyira naiv mondat. Mi az, hogy jó család? A felsorolt indokok alapján ne vállalj még egy gyereket. Főleg az utolsó kérdésed miatt sem!! (Hogy tud teher lenni egy gyerek?) Kérdező, te hány éves vagy?
2015. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
3-as + kérdező : és közben hol lesz a kis tesó?
2015. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

első: Most 5 éves, jövőre megy iskolába, 6,5 lesz pontosan.


utolsó: Hol lenne, alszik v. addig játszik.


Talán ha nem abból indulnál ki, hogy mindenki hülye rajtatok kívül akkor lenne értelmes kommentetek.

2015. máj. 14. 10:24
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Na, ebből a kommentedből is látszik a naivitásod. Újszülött mellett akarsz majd iskolába járni a nagyobbal, meg közösen tanulni vele? Csak az a vélemény jó, aki azt írja, hogy szuper a terved, meg te is nagyon szuper vagy? Nem válaszoltál arra, hogy milyen a jó család!
2015. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, hogy egy elsős gyerekkel és egy babával lehetetlen eljutni az iskolába?

A jó család kiegyensúlyozott, pozitív, biztonságos.

Van-e még esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen kérdésed? Esetleg bármilyen magán élményed, tanácsod, tapasztalatod? Én nagyon úgy látom, hogy te nem ezért jöttél ide...

2015. máj. 14. 11:05
 9/16 anonim ***** válasza:

nálunk pont ugyanez a helyzet! mi télen kezdünk el próbálkozni :)

ne foglalkozz a sértegetőkkel, igazából itt már kérdezni sem szabad, mert mindig van egy kötekedő...

2015. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha már így alakult, akkor vágjatok bele nyugodtan. Szerintem minden megoldható. Nekem 2 gyerekem van, munkába járok és oviba is hozom/viszem. 10 évet már soknak tartom, de inkább legyen tesoja a gyereknek.
2015. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!