Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy másfél évest és egy 4...

Egy másfél évest és egy 4 évest jobb egyszerre altatni este, vagy csúsztatással? Egy szobában alszanak.

Figyelt kérdés

Először megy a kicsi, ha elaludt, utána megy a nagy. Addig ő kint van velünk. Mesét néz, olvasunk.


Sajnos a kicsi van, hogy egy óra míg elalszik. Hívogatja apát, engem stb. Már azon gondolkodtam, hogy hagyom sírni, de nem tudom megtenni.


Szerintetek, mi a jó megoldás?



2015. máj. 18. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem meg lehet oldani együtt egy jó kis rutinnal, szertartással. estimese, puszik, villanyoltás, kis éneklés, simi, majd kijönni. lehet a kicsi se hívna be titeket, mert nem lenne egyedül. a nagy meg simán el tudna aludni a kicsi forgolódásától ha jó alvókája van, oviban is 20an alszanak egymás nyakán, mégse zavarja még őket a kisebb zaj :)

ki kell próbálni, vesztenivalód nincs, nem igaz? :)

2015. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem együtt lenne érdemes. Az tök jó, hogy a kicsi úgy elalszik hogy ott sem kell lenned, nem lenne gond a naggyal sem együtt. Szerintem próbáld ki, amit az első válaszoló írt.

Sajnos nekem egyik gyerekem sem alszik el nélkülünk, 6 és 2 és fél éves lányok, amúgy majdnem egyszerre alszanak el, csak úgy ha vagy én vagy a férjem benn van velük a szobában.

2015. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy (5 éves) általában fél-egy órával később lesz álmos, mint a kicsi (1 éves), így a kicsi már bealszik, mikor a nagynak még halkan mesélek (ugyanabban a szobában).
2015. máj. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. Hát nem tudom, nagy a dilemmám. Próbáljam meg együtt altatni őket?

Mert ugye ha a nagy későn megy aludni, reggel fáradtan ébred, alig bír felkelni szegényke.

A kicsi meg 1 órán át fent van még, mert hívogat minket.


nem tudom, hogy nem fordulna-e rosszabbra, ha együtt tenném le őket. Kis meseolvasás és lámpaoltás. Akkor is kiabálna ki a kicsi, nem?

2015. máj. 19. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!