Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi kisgyermek, aki későn kezd el beszélni?

Figyelt kérdés
Mintha régebben "időben" kezdtek volna el kommunikálni verbálisan. Most meg nem ritka, hogy 3 év körüli gyermekek meg sem szólalnak, vagy ha igen, csak artikulálatlanul, vagy alig pár szót.

2015. máj. 22. 18:56
1 2
 1/16 anonim válasza:
41%
Túl sokat tévéznek, számítógépeznek.
2015. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan gondolod?
2015. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
1-est kiegészíteném: a szülők ahelyett, hogy a gyerekeiknek beszélnének-énekelnének-verseket mondanának a telefonjaikat-laptopjaikat nyomogatják... (akinek nem inge ne vegye magára )
2015. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Fiam 2 évesen szépen beszélt, doki megdícsérte, h fiú létére már sok mindent mond. Sokat mondókáztunk, de nem tudom, h amiatt volt-e így.
2015. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem korábban is kb. hasonló volt a számuk, csak nem volt ennyi fórum, ahol megbeszélhették a problémát az emberek, így nem volt ennyire nyilvános a dolog.


Vagy tudsz valami hivatalos statisztikát erről? Érdekelne, kérlek, linkeld be!


Amúgy én megkésett beszédfejlődésű voltam anno, anyám 3 évesen (ovi előtt) elvitt a dokihoz, hogy most már küldjön tovább pszichológushoz minket (nagy dolog volt ez 1981-ben), mert nem beszél a gyerek. Akkor annyit mondott a doki, hogy "majd megszólal, ha sótlan lesz a leves". Azaz, majd ha akar, beszélni fog.


Azóta meg be sem áll a szám, nem volt sose problémám ebből, két diplomám lett, a beszédemből élek most is...

2015. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"majd megszólal, ha sótlan lesz a leves" :DD ez jó


A foglalkozásom gyermekekkel kapcsolatos, de persze a családi háttereiket nem ismerem. Feltűnt, milyen sok, "óvodaérett" kisgyermek nem szólal meg, vagy csak alig, esetleg egyáltalán nem lehet érteni, hogy mit beszél, ha mondatokat is mond.


Nem tudom, hogy az éneklésnek-mondókázásnak van-e ehhez köze, de mi pl. elég sokat foglalkozunk velük ilyen téren (is) és mégsem nagyon beszélnek / kezdtek el beszélni az említett gyermekek.

2015. máj. 22. 20:33
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Hmm... Erdekes tema, de en nem ertek egyet ezzel.

Ket gyerekem van. Az egyik 4 eves, a masik masfel.


Mind a ket gyerekemet vittem foglalkozasokra. A kicsit persze most is.

Sot! A kicsivel heti 4* jarok (baba-mama klub, ringato, torna).

A nagyobbikat is vittem, de ot heti 2*.


Itthon is sokat eneklek nekik, rengeteget beszelek/beszelunk hozzajuk.

A kicsivel napi 1 orat konyvezek. Meg a nagynal vettem 30 db kos konyvet. A kicsi baromira igenyli es szereti, ha ramutat vmire es megmondom, hogy mi az.

Napi szinten egy orameset nezhetnek, mar ha erdekli oket a tv. Ilyenkor Magyar Nemese megy, Frakk, stb..

Egyebkent zene szokott szolni normal hangeron.


A nagylanyom 13 honaposan mondta ki eloszor, hog anya. 1,5 evesen mar eleg nagy szokincse volt. 2 evesen siman beszelt folyekonyan es erthetoen (mai napig elvannak ajulva tole).

A kisebbik lanyom masfel evesen meg egy szot se mondott, pedig probalkozom ezerrel.

Vinnem kivizsgalasra, de felesleges, mert nincs vele problema.

Hallasa jo, parancsokat megerti es teljesiti is. Mutogat es a maga nyelven kommunikal.

Egyszeruen csak valoszinuleg lusta, es mivel a testvere siman megerti ot (szokta mondani mi baja a huganak), igy turelemmel kell lennem/lennunk.


Van olyan ismerosom (nem is egy), akinek a gyereke eleg keson kezdett el beszelni. Viszont, amikor megszolalt mondatokban beszelt, gyonyoru szepen.

2015. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Olyan helyen dolgozom, ahol nagy sűrűségben fordulnak elő nagy koponyák. Általában logikai, matematikai, interperszonális és általános kommunikációs készségre van szükség a munkájukhoz, nagyon magas szinten.


Egyszer ebéd után a kiskonyhában több ember összeverődött és valamiért előjött a szó a beszédfejlődésről. Volt, aki a gyerekéről mesélt, de nagyon sokan saját magukról. Nagyon meglepődtem, mert kb. 80%-uk mondta magáról, hogy 3 éves kora körül vagy még később kezdett el beszélni.

2015. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
sokkal ingerszegényebbb a környezet manapság az első 3 évben az anyuka és a baba gyakorlatilag be van zárva a 4 fal közé, ha a szülök kapcsolat rendszere gyenge ezt simán lehet szó szerint venni,
2015. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Hmmm, érdekes. A fiam másfél éves és kisebb mondatokban beszél. Nemrég elkezdtem összeírni hogy hány szót tud, és 80 körül hagytam abba. Minden nap jön valami új, és bármit mondok utánam mondja. Nem mondókázok nonstop, és mesét sem tudok olvasni neki mert otthagy. :) Sógornőm fia 5 éves és alig lehet érteni amit mond. Biztos a szülőkön is múlik, de szerintem inkább azon hogy mennyire fogékony a gyerek erre. Én azt gondolom hogy minden szülő rengeteget beszél otthon a gyereknek, csak éppen őt nem foglalkoztatja hogy beszéljen.
2015. máj. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!