Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Naponta hányszor és hány órát...

Naponta hányszor és hány órát van kint 2 év körüli gyermeketek a levegőn? Kertes házban vagy társasházban laktok?

Figyelt kérdés

#séta #levegő #szabadtér #kinti játszás
2015. máj. 23. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányunk. Délelőtt a bölcsiben kiviszik őket, szerintem kb. másfél órára. Délután hazajövünk, eszik valamit és kimegyünk kb. 2 órára. Társasházban lakunk, aminek van egy közös udvara, délután általában ott vagyunk. Tavaly ilyenkor még nem járt bölcsibe. Akkor délelőttönként eljártunk környékbeli játszóterekre, vagy csak sétálni, triciklizni, vagy kisebb kirándulásokra és délután mentünk ki a közös udvarra.
2015. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mikor meg reggelizik megyünk is le:D ebédig lent vagyunk,utána alszik,majd meg uzsonnázik és este fél 8-ig általában lent vagyunk.Panleban lakunk:( 4-5óra kb.
2015. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Kertes házban lakunk. Nem számolom, mennyit van kint, hanem amikor csak jó az idő, kinyitom a hátsó ajtót, kitámasztom, és kirakom játszani a gyereket, akár egész napra :D Jó nagy kétszárnyú hátsó ajtónk van, így akkor is nyugodt szívvel kint hagyhatom a homokozónál, ha pl. főzök vagy takarítok közben a házban. Ha nagyon jó az idő, kint is eszünk, igyekszünk minél több időt a szabad levegőn tölteni.
2015. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Társasházban lakunk kertvárosi kerületben, délelőtt kb. 10 órakor elindulunk játszótérre, sétálni vagy bicajozni, délre otthon vagyunk. Fél 2-4 között alszik, ahogy felébred, indulunk is csavarogni. Sokszor az uzsit is a szabadban fogyasztja el. Este 7-ig kint vagyunk.

Ti, Kérdező?

2015. máj. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Mindenféle rosszindulat nélkül, aki így alvásidőt leszámítva "egész nap" kint van, és nem családi házban lakik, mikor végzi el a házi munkát, mikor vásároltok, mikor főztök?

Mi családiban lakunk, és hasonló a szitu, ki-be mászkálhat a gyerek, rálátok. De úgy néz ki, h emeletes házba kell költöznünk, és elképzelni se tudom, hogy lesz.

2015. máj. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kertes ház szintén, 3 éves már a lányom. Ha jó idő van, akkor reggel ki, délben be. Közben el szoktunk menni biciklizni vagy a játszótérre is, ne csak a kertben rohangáljon. Délután 4 körül kel, uzsonna, utána megint kint vannak a tesójával, este 7 körül szoktak bejönni. Sokszor vannak délután az apjukkal, akkor nekem van időm házimunkázni. Főzni korán reggel szoktam (6-tól általában), bevásárolni meg hetente 1x megyünk, meg 1x korán reggel piac gyerekek nélkül.
2015. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakunk. Amikor még nem jártak bölcsibe/oviba, akkor délelőtt elmentünk sétálni, vagy játszottunk a kertben. Amikor a nagyért menni kellett már, úgy időzítettem, hogy előtte a kicsivel csináltunk egy nagy sétát, vagy játszóterezést és a végére mentünk a nagyért, aztán alvás. Délután szintén a kert.

Mikor a kicsi is bölcsis lett, és korán el tudtam hozni, akkor is séta vagy játszótér után mentünk a nagyért.

Ez olyan 2-3 óra lehet átlagosan, plusz még a az oviban 1-2 óra délelőtt.

2015. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi délután uzsi után szoktunk kimenni 7-ig fél 8-ig. Délelőtt változó vagy ki tudunk menni vagy nem. Mindig vívódok, hogy többet kéne kint lenni, de mi külföldön lakunk, semmi segítségem és társasházban lakunk. Még erkély sincs. Férjem ha itthon van, akkor segít, de vendéglátásban dolgozik, tehát nagyon keveset van itthon. Próbáltam, hogy délelőtt és délután is kint legyünk sokat, de nem ment. Nem volt főtt kaja magától és a lakás is világháborús övezet lett. 20 hónapos a fiam.
2015. máj. 24. 13:51
 9/17 A kérdező kommentje:
Én sem bántásból írom, de mindig olyan értetlenül állok az előtt ha valaki mondja, hogy ők egész nap levegőznek, játszanak. Főzés, mosás, takarítás, mosogatás stb... Hogy csinálják?
2015. máj. 24. 13:54
 10/17 A kérdező kommentje:
Mikor Magyarországon vagyunk, akkor sokat van kint. Szüleim és apósom is kertes házban lakik és van sok ember, akik tudnak rá figyelni az udvaron. Szüleim, apósom, mamám, keresztanyám, unokatesóm, meg férjem testvérei, unokahúga, unokaöccse. De itt kint, más a helyzet.
2015. máj. 24. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!