Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyermeketek hogy...

5 éves gyermeketek hogy reagált a kistesó érkezésére?

Figyelt kérdés

Hogy kezeltétek a féltékenységet ha volt?

Nagyon félek milyen lesz...alapvetően szereti a lányom a gyerekeket, de főleg az idősebbeket. Inkább legyen vele őszinte és ne idealizáljam, mondjam el neki hogy sokáig úgy lesz hogy csak enni meg aludni fog, és sokáig nem fog tudni vele játszani?


2015. ápr. 28. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Júúúú féltékenység az tuti biztosan lesz, legyen akármilyen jó a kapcsolatod a nagyobbik gyerekkel.

Nálunk is 5 éves volt a nagyobbik fiam mikor az öccse megszületett és mivel nagyon hasfájós volt ezért kézről kézre járt a baba, és a nagyobbik nagyon féltékeny volt.

A nagyobbik mindig azt akarta hogy vele aludjak, csak vele játsszak, tegyem le az öcsét , ne etessem, rakjam le, ne pelenkázzam.

Sosem bántotta kicsiként csak egyszer mikor sokan összegyűltünk a szobában és mindenki őt csodálta az ágyon akkor a takaróját megrántotta alóla és fölé legyintette.

Akkoriban sokkal hisztisebb volt a nagyobbik is, alig volt el egyedül.

Éjjel a kicsi miatt nem aludtam nappal a nagy miatt úgyhogy hulla voltam eleinte.

3 éves kora után a nagyobbik már leszokott a cumiról is de még 5 évesen eszébe jutott hogy neki is kell cumi mint a kicsinek.

Úgy kellett tennem mintha ő is csecsemő lett volna.

Szépen betenni az ágyba betakargatni cumika a szájába.

Nem értem rá foglalkozni a nagyobbikkal, amúgy sem vagyok egy játékos anyuka, nekem nem megy a szaladgálás gyerekjáték.

Lassan megszokta a jelenlétét.

Csak mindig arra kellett ügyelni hogy a nagyobbik ne ugráljon közvetlen a csúszó mászó baba mellett mert előfordult hogy véletlen belerúgott ahogy szaladgált, ugrált körülötte.

Idővel megtanulta hogy nem szabad ugrálni mellette.

Az első pár hónap amit túl kell élni.

Hagyd hagy segítsen neked a baba körül, pelenkát, törlőkendőt, popsikrémet odaadni vagy ruhát bepatentolni, lényeg hogy ne érezze magát a nagyobbik kirekesztve.

Amúgy nem a kicsire volt féltékeny teljes mértékbe a fiam hanem rám hogy én többet foglalkozok a kicsivel mint vele.

2015. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, hát, számítok féltékenykedésre én is, nagyon megszokta hogy egyedül van :)
2015. ápr. 30. 13:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Errol en is szivesen olvasnek meg, ugyanez a szitu. Ot eves gyerek, es mingya jon a kisteso....remelem meg jonnek valaszok, tapasztalatok. :)
2015. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!