Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereketek mennyi édességet...

Kisgyereketek mennyi édességet eszik, és miket?

Figyelt kérdés
A mienk 3 éves, 17 kg, imádja az édességeket, de tiltjuk neki, hogy sokat egyen egyszerre. Minden nap kap 2x-3x, de csak keveset, pl. 1db gumicukor, egy kis csésze Nesquick gabonagolyó, 1 kocka csoki, 1 túrórudi, stb.

2015. máj. 26. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Majdnem 2 éves, eddigi édesség adagja összesen a másfél év alatt: 2db dörmi kismackó és 1db túrórudi. Amúgy heti 1x van palacsinta nálunk, akkor kap egy kakaós palacsintát, de azt mi xilittel édesítve esszük. Így ez nem a standard édesség kategória. Bár édesnek édes. Nem nagyon kívánja amúgy, a gyümölcsöket imádja, és a sajtokat. :)
2015. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3 éves, nem minden nap kap édességet, ha kap, akkor sem engedek csak egy kis doboz Paula pudingot (az 50 grammosat) vagy Actimelt. Most rákapott a fagyira, de csak hétvégén kap és nem eszik meg 1 gombócot, a vége mindig a miénk. Sütit, túrórudit, csokit nem szereti, gumicukrot evett már, de nem tartunk itthon. Egyébként ő is 17 kg és 104 cm.
2015. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 éves (13,5 kg), kb 2 naponta egy szelet Kinder csoki.

Nem édes szájú. Még a kinder tojásban is a játék a lényeg. A csoki anyáé. Neki a kuko a nasi.


Szerintem sok a napi 3x, max ebéd után adnék. Meg uzsira ehet joghurtot, gyümölcsöt. Az is édes.

2015. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kinder pingui, kinder csoki, milka, joghurt krèmtùrò, puding, tejszìnhab, jègkrèm/fagyi, nutella (kenyèrrel, gofrival, palacsintával), müzliszelet, gabonagolyò. 2,5 èvesem ezeket szereti, változò, hogy mikor mennyit, van, hogy de. ès du. is eszik èdessèget, de olyan is előfordul, hogy egèsz nap nem kèr, pl. ha valami èdes pèksütit eszik, akkor nem kell csoki. Amit nem szeret, azok a lekváros dolgok, nyalòka, tùrò rudi.
2015. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
2. vagyok. Most jutott eszembe, hogy a fiam egy időben (kb. 3 hónapja) nagyon rákapott a Kinder tojásra, már minden nap kérte. Na, erről gyorsan leszoktattam, megmondtam neki, hogy hét közben nincs. 2 napig próbálkozott, nyafogott, de utána elfogadta, sőt most már hétvégén sem kéri, nagyon ritkán eszik.
2015. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, 19 kiló (101centi) de nem az édességtől. Húsvétkor kapott először csokit, akkor töltötte a kettőt. Azt sem szívesen adtam neki de nem tilthatom örökké.. Előtte jóreggelt kekszeket evett meg néha napján (kb havonta 1szer) gumicukrot, amikor én ettem.

Kindercsokit és húsvéti pici pipit és nyuszit evett és eszik de kb heti 1szer. Most kekszet sem eszik mert nem kéri.

A fiam amúgy imádja a gyümölcsöket, inkább azt adok neki, ha választania kell a körte és a csoki között akkor a körte kell neki.

Kiskorunkban mi is heti egyszer kaptunk csokit, anyuéknak pénzük sem volt annyi édességre meg nem is kellett több. Én is így szeretném nevelni a gyerekem. Nem kell minden nap csokit-cukrot enni...

2015. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5 éves kisfiam van.

Az élete első 1,5 évében ténylg szinte semmi édességet nem evett (tehát a "klasszikusok" bevezetésével, mint csoki, túrórudi emg társai vártam).

Hogy genetika-e vagy a korai szokások, nem tudom, de most sem nagyon édesszájú.


Általában a kis baráti társaságával együtt szokott kérni ő is édes dolgot pl. valamilyen közös programon vagy játszótéren, 1-2 szem kicsi gumicukor (haribo gumimedve vagy 1 darab gumiféreg vagy mi a szösz :), 1 kinder tojást egészen nem szokott megenni, a harmada rám marad.

Most melegebb időben fagyizni szoktunk, általában 1 gombóc és a tölcsér (sima) épp elég neki.


Egyébként természetesen nincs tiltva neki, otthon is elérhető helyen vannak ilyen édességek (csoki, kindertojás, gumicukor)- főleg rokonoktól, ismerősöktől kapott dolgok- de még a húsévti csokik/nyulak is ott vannak, minimális mennyiség fogy.

Én direkt nem szoktam kínálni, ha eszébe jut, akkor megkérdezi és ehet.


Bár tudom, hogy ez is édesség (cukor és kalóriatartalmát tekintve mindenképp), szívesebben kínálom mondjuk gyümölcsjoghurttal, illetve hétvégén van időm otthon valam gyümölcsös túrókrémet készíteni vagy 1-1 palacsintát vagy gombócot főzni stb.


A reggel műzli/gabonapehely szerintem nem direkt édesség, reggelire igenis szüksége van az ő szervezetüknek is az energiára, szénhidrátra- erre jó alternatíva lehet egy lassabban felszívódó, teljes kiőrlésű gabonaféleség- még akkor is, ha esetleg csokis vagy epres vagy bármilyen ízesítéssel is van megbolondítva.

Ugyanígy nálunk lehet reggeli, néha tízórai is a lekváros vagy mézes kenyér (teljeskiőrlésű kenyérszelet, normális méz vagy a lekvár, amit én főztem és tudom, miből készül)- én ezeket is étkezésnek és nem nassolásnak gondolom, még ha édes is.

2015. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lányomnak nincsenek súlyproblémái, de egyedül a házi sütit eheti kedve szerint bármennyit (ebéd után persze). A többivel én is úgy járok el, ahogy te, egy-egy darabot. De napok telnek el úgy, hogy semmi édesség nem kerül elő, úgyhogy időnként teszek kivételt. Csoki mondjuk nálunk annyira nem megy, a gumicukor annál jobban menne, ha hagynánk...
2015. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell minden nap édességeket enni? Fiam 1-2 hetente kap 1 gombóc fagyit, édességnek natur joghurtot eszik gyümivel 3-4 naponta.
2015. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
2-es és 5-ös vagyok. Aki lepontozott lenne olyan kedves és megmagyarázná, miért tette? Mi abban az elítélendő, hogy egy kezdődő rossz szokást megállítottam?
2015. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!