Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam titokban eszik édesség...

Kisfiam titokban eszik édességet, pedig megbeszéltük, hogy előtte megkérdezi, szabad-e. Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
5 éves, tudja, hogy kérdeznie kell, ehet-e kekszet, csokit, és általában meg is engedem, hogy egyet egyen. De mostanában a fél zacskót titokban elhordja, eldugdossa a párnája alá vagy ha kimegyek, odaszalad és eszik belőle. Normálisnak tekinthető ez a viselkedés vagy nevelési gondot jelez?
2015. ápr. 17. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szereti az édeset. El lehet dugni? Vagy megmondod neki, hogy az a csomag keksz be van osztva x napra. Ha titokban megeszi akkor addig nem kap édeset, amíg nem telne le az az idő amire ki van számolva. Ha akkor is csinálja akkor így járt egy pár napig. Csak akkor nem előnyös több édességet tartani otthon.
2015. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor ne tartsd a szeme előtt...


nem tudom, enyém is 5 éves, nálunk kint van minden, néha veszek meg kapunk is, de nem vagyunk édesszájúak. gyereket minden nap vacsi után megkérdezem, hogy nem enne-e egy kis csokit (csak hogy fogyjon), de ritkán eszik csak. amikor meg nagy ritkán (kb 2-3 hetente 1x) rájön, akkor mindig megkérdezni. mondjuk akkor is csak beleharap és otthagyja :D szerintem meg ez a "nemnormális" :D

2015. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan helyen van az édesség, hogy ne érje el. Nekem is egy 5 évesen van, csak lány és minden nt bevet egy kis nasiért 😊. Rakd olyan helyre, hogy ne érje el.
2015. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok felnőtt sem tud ellenállni az édességnek. Akkor mit vársz egy 5 évestől? Zárd el és akkor kisebb lesz a kisértés.A legjobb meg az lenne, ha mindig csak annyi lenne otthon, amennyit aznap engednél neki.
2015. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Sőt, ha ennyire rá van függve a dologra én egy ideig nagyon minimalizálnám az édesség fogyasztását. Kapjon helyette inkább gyümölcsöt.
2015. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én több kisgyerekes családnál is voltam már, gyógyszert és édességet mindenhol a legmagasabb szekrényben tartják és/vagy kulcsra zárva. Csináljátok ti is így, akkor nem eszi meg titokban.
2015. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kiraknám az asztalra, a 3,5 éves lányom tuti addig enné, amig birja. Én is édesszájú vagyok és a lányom is, a fiam kevésbé. Kinn van a spájzban, természetesen magasabb polcon, nem tudnak és nem is mernének hozzányúlni, eszükbe se jutott. Ha szeretnének édességet enni, akkor kérnek, és választhatnak valamit kaja után. Nem tiltom tőlük, de nem lehet csak azt enni.
2015. ápr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4,5 éves a nagy, olyan helyen van az édesség, ahol eléri, de szigorúan tilos önállóan kinyitnia azt a szekrényt. Volt egy-két kísérlete, hogy turkált benne, büntetést kapott érte (nálunk a bünti változó, mi az éppen ami jobban "fáj" neki, nem nézhet mesét, nem megyünk biciklizni, nem kap édességet stb.) Most már tudja, hogy nem szabad, szóval szerintem kéne, hogy tudja a kisfiad is. Mit csinálsz amikor kiderül, hogy kivett valamit? Próbáltad már, hogy akkor elzárod az édességet és x napig nem ehet? Vagy valami más büntit? Az én fiam is rendesen a dackorszakban van és rengeteg mindennel próbálkozik (komolyan mondom olyan dolgai vannak néha ...), de vannak dolgok amiket nem szabad és bünti jár érte, előbb-utóbb rájön, hogy nem éri meg.
2015. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Jesszus hogy milyen fősvény valamik vagytok!! Ha kell neki akkor hagy egyen belőle annyit,amennyit szeretne!! Nyílván azért lop belőle innen is,onnan is mert szereti!! Biztos nem azért hogy titeket idegesítsen ezzel. Haggyátok csak nyugodtan, ha jól esik neki akkor hagy egye higgyétek el ha már nem fog neki kellenni akkor nem eszik majd belőle.. de hát gyerek.. a felnőtt is megkívánja nem hogy egy 5 éves kisgyerek!
2016. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!