Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit alszanak nappal azok...

Mennyit alszanak nappal azok a kisgyermekek, akik az éjszakát szépen átalusszák?

Figyelt kérdés

Főként másfél év körüli gyerkőcök anyukáinak válaszára lennék kíváncsi. :)

Nálunk hónapok óta nyugtalanok az éjszakák. Hol átalusszuk, hol felsír egyszer, máskor többször, hol pedig 3 órát van fenn egyhuzamban. (Ilyenkor nem tudom visszaaltatni, míg el nem telik ez az idő.)

Szóval az a rossz, hogy minden este úgy fekszünk le, h nem tudjuk, milyen éjszaka vár ránk aznap.

Mennyire lehet összefüggésben a nappali alvásmennyiség azzal, h éjszaka aludjon? Mert én ébresztem nappal, ha aludt két órahosszát. De akkor is felébred/felsír éjszaka, ha pl. csak 35percet aludt aznap.

Nálatok hogy van ez?


2010. febr. 26. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia!

a lányom 18 hónapos. a mostani hetet leszámítva (most valami démon bujt belé mert nem alszik nappal) eddig ugy aludt hogy az éjszakákat végig este 8-reggel 7 fél nyolcig de volt hogy fél kilencig és ezen felül napközben még 2-3 órát. Soha nem ébresztgettem mindig annyit aludt amennyi jól eset neki.

Ez a hét a kivétel most nem aludt napközben egyáltalán.

2010. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h ilyen gyorsan reagáltál. Nagyon jó alvókájú a gyerkőcöd, jó neked. :) Mi ma pl. fenn voltunk kettőtől, fél ötig.(Persze éjjel.) Ennek ellenére is "csak" negyed nyolcig húzta ki.
2010. febr. 26. 20:59
 3/15 anonim ***** válasza:

Nappal semennyit,amióta éjjel alszik.

1/2 8-8-tól reggel 7-ig.

2010. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a rágófogai jönnek? Nállunk is ebben a korban indult meg egyszerre négy, és eléggé zaklatott volt éjszaka. Amióta kenegetem neki elalvás előtt újra végigalussza az éjszakát: este fél9-7ig, délután 1-fél3,3ig.
2010. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
első vagyok. igen nekem is mondták hogy az örlők nagyon megviselik a babákat hát remélem ez áll a háttérben.
2010. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát, már csak négy rágófog híja a fogainknak. Lehet, h ez bántja. Dehát nem tudok beférkőzni a szájába a dologéllel. Viburcolt kap, de elég hatástalan(már).
2010. febr. 26. 21:19
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, megpróbáljam nappal nem hagyni aludni? De az olyan kegyetlen, nem? HOgy bírná, ha éjjel meg fenn van? Vagy talán így állna be a norm. alvásra éjszaka? Nem kicsi ő még ahhoz, h nappal ne aludjon? Mi lesz akkor az oviban majd?
2010. febr. 26. 21:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne vedd el tőle a nappali alvást :) én lányom 3 órát alszik általában ebéd után, van, hogy csak 2-t és este max 9-től reggel 7ig.
2010. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sejtettem, h rossz az ötlet. :) Nem is szeretnék bezavarni az ő kis egyéni bioritmusába. :)

De akkor hogyan tovább, min változtathatnék...

2010. febr. 26. 21:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vgayok, ne ébrszd fel napközben két óra után, valószínűleg oka van az éjszakai nemalvásának, próbáld megtalálni. Változtass a kiságya helyzetén, vagy add oda neki éjjelre kedvenc maciját... Hogy alszotok el este? Az én lányom úgy szokott át az éjszaka átalvására, hogy amikor felsírt, nem szaladtam hozzá, és rájöttem, hogy csak álmában sírt fel, pár percen belül elcsendesedett és aludt tovább. Neki is a fogai a jöttek, akkor volt ez. Ha megszokja, hogy átszaladgálsz hozzá, villanyt oltasz, akkor persze, hogy nem alszik, rögtön kimegy az álom a szemáből. Ha 3 percnél tovább sír, netán ordít ezidőn belül, akkor inkább menj át hozzá, simogasd meg, nyugtatgasd, de csak suttogva, leghalványabb fénynél. És ha nem muszáj, ne vedd ki. Nem fázik éjszaka? Nincs melege? HÁny fok van éjjel, nappal nálatok?
2010. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!