Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit alszanak nappal azok...

Mennyit alszanak nappal azok a kisgyermekek, akik az éjszakát szépen átalusszák?

Figyelt kérdés

Főként másfél év körüli gyerkőcök anyukáinak válaszára lennék kíváncsi. :)

Nálunk hónapok óta nyugtalanok az éjszakák. Hol átalusszuk, hol felsír egyszer, máskor többször, hol pedig 3 órát van fenn egyhuzamban. (Ilyenkor nem tudom visszaaltatni, míg el nem telik ez az idő.)

Szóval az a rossz, hogy minden este úgy fekszünk le, h nem tudjuk, milyen éjszaka vár ránk aznap.

Mennyire lehet összefüggésben a nappali alvásmennyiség azzal, h éjszaka aludjon? Mert én ébresztem nappal, ha aludt két órahosszát. De akkor is felébred/felsír éjszaka, ha pl. csak 35percet aludt aznap.

Nálatok hogy van ez?


2010. febr. 26. 20:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hónapok óta keresem az okokat. Mindent végiggondoltam, de semmi. A fázástól kezdve a vízereken át a szorongásig mindent.

Nem találok magyarázatot. Gondoltam rá, azért ébred éjjel, mert ráállt a szervezete a 2-3 órás alvásfázisokra, mivel h nappal 2órahossza után „mesterségesen” ébred fel.

Amikor felébred éjszaka, nem kapcsolok villanyt, csak a kislámpa ég, ami mindig is. Mikor átmegyek a sírásra(bevallom, rögtön), akkor áll a kiságyban.

Kedvenc játéka nincs.(?)

Sohasem vettem ki a kiságyból. Este kb 15perc alatt alszik el, persze altatom, azaz ülök felette, a hátát simogatva.

Szerintem nem is fázik, melege sincs.

Nos, ezért vagyok tanácstalan. Meg mert valaha jóalvó baba volt.

2010. febr. 26. 21:47
 12/15 anonim ***** válasza:
Értem, hát nem tudom. Ha áll már a kiságyban, akkor igencsak felébredt. Muszáj az a kislámpa? Oltsd el, ha elaludt, és egy éjjeli fényt kapcsolj csak, ami leheletnyi láthatóságot nyújt, mégse legyen vaksötét. Hátha. És nagyon sír? Nem feküdne vissza? Tudom, hogy kegyetlenségnek hangzik, de várj pár percet, hátha. Egyébként valami felébreszti biztosan, lehet fájdalom, zörej, kutya... Levendulát párologtass vagy kamillát a szobájában.
2010. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves a fiam. Este 22 óra előtt nem sokkal alszik el. Van hogy 1x felkell inni, de alszik is tovább. Reggel 8.30 kor fel szoktam kelteni, nem hagyon tovább aludni, mert akkor tolódik a déli alvás és az egész nap. Erre már rájöttem menet közben. Szóval felkeltem és 13.30 körül alszik el általában. 15-kor meg megint kelltem és hagyom tovább aludni. Nekünk ez így bevállt.
2010. febr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A lányom 16 hónapos,este 9-f10-alszik reggel 8-f9-ig.Du.alszik kb.1.5 órát.

Néha a lányom is felnyöszörög v. felsír,de ő nem ébred fel rá(csak én)...Ha nem kezd el rendesen sírni,akkor én be sem megyek,hanem várom a végkifejletet,hogy mi lesz...ha elkezd rendesen sírni,akkor természetesen bemegyek és megnyugtatom.

Ja,és tök sötét van a szobájába,csak a kinti fény szűrődik be.

Én lekapcsolnám a villanyt nála(ha már mondjuk ti is lefekszetek),mert ha éjjel felébred és sötét van,úgysem lát semmit és nincs mit nézzen.Nekünk is van konnektorba dugható éjjeli fény,de az kapcsolható,így az sem ég mindig.

2010. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Hánykor fekteted?
2010. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!