Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyenkor tényleg csak a...

Ilyenkor tényleg csak a magánóvoda/bölcsőde jöhet szóba? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam januárban tölti majd be a 3-mat. Már négy óvodában is érdeklődtem de egyikben sem veszik így be szeptemberben és év közben sem, majd csak a következő évben. Mivel most kismama vagyok és itthon leszek majd a kicsivel a bölcsődét is buktuk. Látom a kisfiamon, hogy már nagyon igényli a társaságot, jó lenne ha mehetne vagy bölcsibe vagy oviba. De ilyenkor most tényleg csak az lehet erre a megoldás ha magánoviba viszem vagy pedig itthon marad velünk a következő szeptemberig?
2015. jún. 1. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszik be az államiba, akkor marad a csana vagy magánovi.
2015. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
igen
2015. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Az én fiamat szimplán nem vették fel bölcsibe helyhiány miatt, nekem meg muszáj volt dolgoznom.

Így mi is csanába vittük. De csak heti 1-2 napra.

Sajnos ez a magyar valóság...

2015. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van. Fiam is januárban lesz 3 éves és csak jövő szeptemberben mehet oviba.

Mi próbálkoztunk a helyi csanában, de nincs hely. :/ :/

2015. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg igen. Viszont mindenhol vannak kiskapuk,itt is. Ahhoz hogy bekerüljön állami bölcsibe arra az időre amíg oviba nem megy, úgy hogy Te otthon vagy a picivel - orvosi igazolásra van szükség (és némi hátszélre), amivel a gyerekorvos megindokolja a szükségességét a felvétel kérelmének (szociális indok...) Egy próbát megér.Persze így is mondhatják,hogy helyhiány miatt nem veszik be, próbáld keresni napi pár órára egy közelben lakó bébiszittert, aki a rendszeresség miatt kevesebbért is vállalja, a bölcsi is kb.10-15e ft havonta (bár ebben jórészt az étel van, amit persze itthon is elfogyaszt)
2015. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem egeszen igy van... 2015. Szeptember 01-etol harom eves kortol van tankotelezettseg. Tehat, ha a gyerek januarban tolti a harom evet akkor nincs mese evkozben kezdi az ovit. Nem lehet mellebeszelni. Ha nem viszed ahhoz jegyzoi engedely kell es megvonhatjak a cspt. Jarj utana, ez igy van!
2015. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem 3 éves kortól óvodaköteles a gyerek, hanem az év szeptemberétől, amelyikben tölti a 3-at. Tehát, ha a kérdező gyereke 2016. januárban lesz 3 éves, akkor 2016 szeptembertől lesz óvodaköteles és az ovi nem köteles őt hamarabb felvenni. Nem is fogja, mert jó, ha az óvodaköteles gyerekek beférnek. Bölcsibe meg azok a gyerekek járhatnak, akiknek a szülei dolgoznak.
2015. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam oviba iratni a harom evesemet es direkt rakerdeztwm, higy a hugat mikor kell vinnem beiratkozni. A kicsi oktober vegen lesz ket eves. Azt mondta az ovodavezeto, hogy jovo majusban koteles vagyok beiratni es nov1-evel kezdi az ovit a kicsi. Akkor ez is teves info? Az ovadavezeto sem tudja jol?
2015. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha ezt mondta az óvodavezető, akkor ő sem tudja jól.
2015. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most már megnéztem a törvényt a neten ami így szól: Törvény értelmében: a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától – tankötelezettségük megkezdéséig - legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. [Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 8. § (2) bekezdés] Tehát ezek szerint mivel idén augusztus 31-ig nem tölti be a 3-mat így majd csak jövő szeptembertől óvoda köteles. Ha van elég hely akkor év közbeni felvételre is lehetőséget nyújthat az óvoda de mint kiderült nálunk ez nem fog működni. Hát azért kissé elszomorító, legalább elég óvoda lenne elég hellyel ha már ezt kitalálták így :-(
2015. jún. 1. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!