Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veletek is előfordul olykor...

Veletek is előfordul olykor ilyen? Hogy cselekedtek az ilyen szitukban?

Figyelt kérdés
Nagyon sok szituban tudom, h elméletben mit kellene tennem, de gyakorlatban sokszor nem úgy cselekszem. Mondok példákat: megkértem gyerkőcömet, h porszívózza ki a szobáját, meg is tette, de pl. egy csomó hajszál ott maradt, és ezért én végigmentem rajta még egyszer porszívóval. Tudom, nem kellett volna (önállóság, sikerélménye legyen, meg csak magamnak termelem a munkát, ha mindig utána csinálom, stb.), de nem akartam ott bámulni a hajakat. Múltkor épp emiatt nem csináltam meg utána, szóval a másik bajom a következetesség. Nagyon szeretnék következetes lenni, de sajna nem megy. Nagyon türelemfüggő, ha fáradtabb vagyok, ráhagyok olyan dolgokat, amiket máskor nem. (Tudom, nem kéne.) Olyan is előfordult már, h hamar elfogyott a türelmem, és jobb belátásom ellenére jó hangosan rászóltam valamiért. (Pl.: indulnánk vhová, és kértem vagy ötször, h öltözzön, erre elmélyülten lapozgatja a szinezőt. Na itt elkezdtem dühösen számolni, a hármat általában nem várja meg.) Vagy volt olyan, h hisztizett a szőnyegen a szobájában, ráhúztam az ajtót, és kijöttem, mondván, ha megnyugodott, jöjjön ki. Megtehettem volna, h leguggolok hozzá, és megnyugtatom, de egyszerűen nem volt hozzá türelmem, inkább utána beszéltük meg. Az ilyen és hasonló helyzetekre vannak elméleteim, hogyan kellene kezelni őket, és tanácsokat tudnék adni bárkinek (akár magamnak is :D), csak sajna megtartani nem mindig tudom őket. Mással is előfordult már ilyen paradox helyzet, h nem úgy cselekszik, ahogy szerinte helyes lenne? Vagy van, akinek sikerül mindig higgadtan, és a jobb belátása szerint cselekedni? Ha igen, akkor ez utóbbi érdekelne, hogyan csináljátok?
2015. jún. 7. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, nincs tökéletes ember, tökéletes anya. Csak olyan anya van, aki megpróbálja a legjobbat adni, ami tőle telik. Te ilyen vagy. Meg kell tanulni bocsánatot kérni a gyerektől, ha úgy éreztük ,hogy nem helyesen viselkedtünk. Nincs ember, aki ne lenne néha fáradt, türelmetlen, vagy egész egyszerűen rossz napja van.

Hagyj fel ezzel a magas elvárással magaddal szemben, mert nincs értelme. Lazíts!

2015. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából többször előfordult már, h bocsánatot kértem tőle, és az is, h beismertem, igaza van (volt). Nekem ezek nem okoznak gondot, elismerem, ha hibáztam. A magas elvárások annál inkább sajnos...
2015. jún. 7. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!